Wanda

2. runda Pucharu MACEC (Rawicz) - obsada

Szymon Szlauderbach

Szymon Szlauderbach (fot. Patryk Kowalski)

4 sierpnia (sobota) w Lesznie zainaugurowane miały zostać tegoroczne zmagania w ramach Pucharu MACEC. Wiemy już, że termin turnieju oraz organizator ulegli zmianom. Turniej rozegrany zostanie na obiekcie w Rawiczu.

Puchar MACEC to międzynarodowe zawody organizowane corocznie przez Stowarzyszenie Motocyklowe Krajów Europy Środkowej. W zmaganiach udział biorą reprezentanci Polski, Ukrainy, Rumunii, Bułgarii, Węgier, Słowacji czy Danii. Pierwszy cykl tych zmagań rozegrano w 2004 roku, a wówczas Polacy zajęli całe podium - wygrał Paweł Baran przed Rafałem Wilkiem i Januszem Ślączką. W kolejnych latach nasi zawodnicy wygrywali jeszcze trzykrotnie - Daniel Jeleniewski (2005), Krzysztof Stojanowski (2010) oraz Jakub Jamróg (2013).

Liderem klasyfikacji medalowej są jednak Ukraińcy, którzy zgromadzili aż 8 złotych medali, a trzy z nich to dorobek Andrija Kobrina. W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się być Marko Lewiszyn (Ukraina), który zgromadził 42 punkty i wyprzedził Milena Maniewa (Bułaria - 37 pkt.) oraz Dmytro Mostowyka (Ukraina - 30 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był siódmy Przemysław Liszka, który w dwóch rundach wywalczył 22 punkty.

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała, że polska runda odbędzie się 17 sierpnia w Rawiczu, a nie jak pierwotnie planowano - w Lesznie. Pierwszym miejscem rozgrywania zawodów był węgierski Nagyhalasz (21 lipca), gdzie triumfował Wiktor Trofimow, a drugi był Patryk Wojdyło (wyniki TUTAJ). Kolejnym przystankiem będzie ukraiński Lwów (6 października), gdzie żużel wróci po siedmiu latach przerwy za sprawą Aleksandra Latosińskiego. Następną rundę zaplanowano na 13 października w Pardubicach i finał rozgrywek nastąpi 20 października w rumuńskiej Braili.

Wstęp na zawody za okazaniem programu zawodów w cenie 5 zł, dzieci do lat 7 wchodzą za darmo. Karnetowcy posiadający całoroczne wyjściówki na mecze Fogo Unii Leszno i Stainer Kolejarza Rawicz wstęp za okazaniem karnetu. Kasy i bramy stadionu otwarte zostaną od godziny 16:00.

Lista startowa:
1. Szymon Szlauderbach (Polska)
2. Marko Lewiszyn (Ukraina)
3. Alan Szczotka (Polska)
4. Martin Mejtsky (Czechy)
5. Jan Mihalik (Słowacja)
6. Dennis Fazekas (Węgry)
7. Mateusz Tudzież (Polska)
8. Jaroslav Petrak (Czechy)
9. Andrei Popa (Rumunia)
10. Witalij Łysak (Ukraina)
11. Milen Manew (Bułgaria)
12. David Pacalaj (Słowacja)
13. Roland Kovacs (Węgry)
14. Andrij Kobrin (Ukraina)
15. Josef Novak (Czechy)
16. Witalij Kowal (Ukraina)
17. Jarosław Krzywosz (Polska)
18. Damian Pawliczak (Polska)

źródło: inf. własna

Strona główna / Felietony / 2. runda Pucharu MACEC (Rawicz) - obsada
2. runda Pucharu MACEC (Rawicz) - obsada

0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2778 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl