REKLAMAPamiątki kibica
Wanda

Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski – X edycja (Gniezno)

Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka (Gniezno)

Stadion Miejski im. płk. Franciszka Hynka (Gniezno) (fot. Łukasz Wilk)

Turniejem o Koronę Bolesława Chrobrego zakończy się sezon 2018 w pierwszej stolicy Polski. Impreza w Gnieźnie będzie miała wyjątkową oprawę, a wszystko rozegra się 28 września.

W czwartek w siedzibie klubu GTM Start Gniezno odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli włodarze gnieźnieńskiego speedway'a, a także Prezydent Miasta Tomasz Budasz i Artur Babicz - przedstawiciel Aforti Holding S.A., sponsora tytularnego drużyny młodzieżowej Startu. Firma Aforti objęła sponsoring tytularny nad zawodami, wobec czego oficjalna nazwa turnieju to Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski – X edycja. Ponadto trwają kolejne zaawansowane rozmowy z dużymi firmami, które zainteresowane są wsparciem tej znanej żużlowej imprezy.

Turniej będzie miał także nową formułę. Dotychczas przebiegały one w formie zawodów indywidualnych, a teraz będzie to impreza drużynowo-indywidualna. Jak przekazuje oficjalna strona gnieźnieńskiego klubu - zawody drużynowe odbywać się będą w formie czwórmeczu. Organizatorzy podzielą szesnastu żużlowców na cztery drużyny – każda składać się będzie z czterech zawodników i piątego rezerwowego. Odbędzie się dwadzieścia wyścigów wg. rozkładu obowiązującego w czwórmeczu. Następnie sporządzona zostanie klasyfikacja na podstawie ilości zdobytych punktów przez każdego zawodnika indywidualnie. Ósemka najlepszych jeźdźców weźmie udział w dwóch wyścigach półfinałowych. Zawodnicy z dwóch pierwszych pozycji w każdym awansują do finału Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zwycięzca ostatniego wyścigu dnia będzie triumfatorem całego turnieju i wpisze się na listę królów gnieźnieńskiego żużla. Korony broni Oskar Fajfer, który stanął na najwyższym stopniu podium w ubiegłym roku.

Obecnie trwa dopinanie obsady. Jakiś czas temu w mediach można było przeczyta, iż włodarze chcieliby zaprosić wszystkich dotychczasowych triumfatorów, którzy wciąż uprawiają sport żużlowy. Byliby to więc za to: Greg Hancock (2009), Emil Sajfutdinow (2011), Nicki Pedersen (2013), Patryk Dudek (2014) oraz Rafał Okoniewski (2015) i Oskar Fajfer (2017). Karierę skończyli z kolei Rafał Dobrucki (2008), Tomasz Gollob (2010) czy Ryan Sullivan (2012). Na razie lista chętnych do jazdy w Gnieźnie jest bardzo długa, a pierwszym znanym uczestnikiem jest jeden z liderów Car Gwarant Startu i zarazem wychowanek klubu - Adrian Gała.

Znamy już także ceny biletów na ten bardzo ciekawie zapowiadający się turniej. Ceny pojedynczych wejściówek w przedsprzedaży kształtować się będą następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25zł, ulgowy – 15zł, dziecięcy – 10zł. W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, planuje przygotować okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł. Sprzedaż ma się rozpocząć po niedzieli.

Prezentacja zaplanowana została na godzinę 19.00, pierwszy wyścig pół godziny później. Zawody będą miały historyczną oprawę, a dla kibiców organizatorzy wspólnie ze sponsorem tytularnym szykują wiele dodatkowych atrakcji.

Awizowane składy:
I. Drużyna Mieszka
1. Adrian Gała
2. Jurica Pavlic
3. Oliver Berntzon
4. Marcin Nowak
17. Michał Lewandowski

II. Drużyna Bolesława
5. Oskar Fajfer
6. Przemysław Pawlicki
7. Nicki Pedersen
8. Greg Hancock
18. Norbert Krakowiak

Drużyna Lestka
9. Artiom Łaguta
10. Antonio Lindbaeck
11. Mikkel Michelsen
12. Linus Sundstroem
19. Maksymilian Bogdanowicz

Drużyna Siemomysła
13. Jason Doyle
14. Andriej Kudriaszow
15. Maciej Janowski
16. Kai Huckenbeck
20. Damian Stalkowski


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3699 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl