Wanda

Aforti Turniej o Koronę: Trzy kolejne nazwiska w obsadzie

Kai Huckenbeck

Kai Huckenbeck (fot. Jarosław Pabijan)

Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego zbliża się bardzo dużymi krokami. Już w piątek szesnastu zawodników stanie do rywalizacji o królewskie insygnia. Działacze GTM Start Gniezno zmuszeni są do naniesienia korekty w liście startowej.

Prezentowanego wcześniej Łotysza Andrzeja Lebiediewa zastąpi Niemiec Kai Huckenbeck. Korekta podyktowana jest brakiem zgody na występ ze strony ROW Rybnik. Druga drużyna rozgrywek Nice 1 Ligi Żużlowej w niedzielę walczyć będzie w barażu o awans do PGE Ekstraligi z Falubazem Zielona Góra. Kai Huckenbeck to zawodnik MRGARDEN GKM Grudziądz. Na torach PGE Ekstraligi wystąpił w tym sezonie w 12 spotkaniach. Osiągnął w nich średnią 1.000/bieg. Dziewiąty żużlowiec Tauron Speedway Euro Championship sezonu 2018. Uczestnik Grand Prix Niemiec 2018 – jako zawodnik z dziką kartą wywalczył dwa oczka.

W Gnieźnie oglądać będziemy w piątkowym Aforti X Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego także Rosjanina - Andrieja Kudriaszowa, który w zakończonym sezonie ligowym wypożyczony został z Włókniarza Częstochowa do Orła Łódź i pokazał się z niezłej strony w kilku meczach łódzkiej drużyny. Andriej Kudriaszow - brązowy medalista młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Rosji (w sezonach 2009, 2010, 2011). Czterokrotny medalista drużynowych mistrzostw Rosji: złoty (2009), dwukrotnie srebrny (2010, 2011) oraz brązowy (2008). Złoty medalista drużynowych mistrzostw Ukrainy (2010). W polskiej lidze oglądaliśmy go w barwach Orła Łódź - wystąpił w pięciu meczach tej drużyny, osiągnął średnią 1.760/bieg. W cyklu Tauron Speedway Euro Championship sklasyfikowany na pozycji dziesiątej z dorobkiem 26 punktów.

Przełożenie rewanżowego spotkania finałowego w PGE Ekstralidze na sobotę sprawia, że gospodarze zmuszeni są dokonać kolejnej zmiany w składzie Aforti Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. W zawodach, z powodów identycznych jak w przypadku Bartosza Zmarzlika, zabraknie króla gnieźnieńskiego speedwaya z sezonu 2011 Emila Sajfutdinowa. Rosjanina zastąpi inny stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix – Przemysław Pawlicki.

Piętnastka uczestników Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego przedstawia się następująco: Amerykanin Greg Hancock, Duńczycy Nicki Pedersen oraz Mikkel Michelsen, Szwedzi Antonio Lindbaeck, Linus Sundstroem oraz Oliver Berntzon, Rosjanie Artiom Łaguta i Andriej Kudriaszow, Chorwat Jurica Pavlic, Niemiec Kai Huckenbeck i Polacy – Maciej Janowski, Przemysław Pawlicki, Oskar Fajfer, Marcin Nowak i Adrian Gała.

Na stronach internetowych www.tubilety.pl trwa przedsprzedaż wejściówek na Aforti X Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego. Promocyjne ceny przedstawiają się następująco: trybuna kryta – 35 zł, sektory ABC – normalny – 25 zł, ulgowy – 15 zł, dziecięcy – 10 zł. Bilety nabyć można w sekretariacie GTM Start (w godzinach 10.00-16.00) oraz sklepie odzieżowym Manekin przy ul. Dąbrówki (w godzinach 10.00-18.00). W dniu zawodów ceny wejściówek wzrosną. Organizator, tak jak w latach poprzednich, przygotuje okolicznościowe programy na te zawody. Cena programu to koszt 10 zł.

źródło: inf. prasowa


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3003 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl