Drabik nie wystąpi w IMME. Dwa tygodnie karencji!

Maksym Drabik

Maksym Drabik (fot. Agnieszka Ratowska)

Wczoraj Maksym Drabik nie pojawił się na finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Dziś wiemy już, że zawodnika zabraknie także podczas Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Przerwa w startach potrwa minimum dwa tygodnie!

Wynika to z regulaminu rozgrywek. Artykuł 977 punkt 2 mówi, że nieobecność zawodnika podczas IMME można usprawiedliwić wyłącznie zwolnieniem lekarskim na co najmniej 15 dni. Natomiast jeżeli zwolnienie jest krótsze, karencja i tak będzie trwać 15 dni, licząc od dnia wystawienia zwolnienia.

Maksym Drabik potwierdził już swoją nieobecność na swoim facebookowym fanpage'u. Z tego powodu straci prawdopodobnie jeden mecz PGE Ekstraligi. Sparta Wrocław nie będzie mogła skorzystać z jego usług podczas wyjazdu do Gorzowa. Pierwsza data, gdy „Torres” będzie mógł pojawić się na torze, to najprawdopodobniej 19 sierpnia – czyli dzień meczu z Get Well Toruń.

Podczas zawodów IMME Drabika zastąpi pierwszy rezerwowy, czyli Daniel Kaczmarek.


6Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • emii 6 ponad rok temu

  Z tego co pisał na fb nie wynika, że nie pojedzie w Gorzowie.

 • Łukasz UT do nadwrażliwość_zębów 5 ponad rok temu

  To są zawody z tradycją, ale tej rangi po trybunach nie było za bardzo widać. Zobaczymy jak będzie dzisiaj...IMME nie mają żadnej tradycji to lans i tylko tyle.

 • nadwrażliwość_zębów do Łukasz UT 4 ponad rok temu

  Bo to jest sztuczne badziewie IMP i kaski to są zawody plus liga a ta dzisiejsza popierdółka co to jest w ogóle.To są zawody z tradycją, ale tej rangi po trybunach nie było za bardzo widać. Zobaczymy jak będzie dzisiaj...

 • Łukasz UT do nadwrażliwość_zębów 3 ponad rok temu

  To nie chodzi o Drabika, tylko o sztucznie pompowaną rangę zawodów. Gdyby nie było dwutygodniowej karencji za olanie IMME,...Bo to jest sztuczne badziewie IMP i kaski to są zawody plus liga a ta dzisiejsza popierdółka co to jest w ogóle.

 • nadwrażliwość_zębów do Łukasz UT 2 ponad rok temu

  Po co karać Drabika nie może jechać i tyle żużel to prosty sport a krawaciarze robią z tego nie wiadomo co żal na to...To nie chodzi o Drabika, tylko o sztucznie pompowaną rangę zawodów. Gdyby nie było dwutygodniowej karencji za olanie IMME, to więcej zawodników przysyłaliby takie trzydniowe zwolnienia, bo im się finansowo niezbyt kalkuluje tam jechać. :)

 • Łukasz UT 1 ponad rok temu

  Po co karać Drabika nie może jechać i tyle żużel to prosty sport a krawaciarze robią z tego nie wiadomo co żal na to patrzeć.

Artykuł załadowany: 0.6569 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl