Wanda

Pojadą dla Tomka (zapowiedź)

Zbigniew Suchecki

Zbigniew Suchecki (fot. Roman Biliński)

W najbliższą niedzielę w Ostrowie odbędzie się mecz w ramach XIII kolejki 2. Ligi Żużlowej, pomiędzy miejscową Ostrovią, a rzeszowską Stalą. Zwycięzca tego meczu zainkasuje nie tylko 3 punkty meczowe (pierwszy mecz w Rzeszowie zakończył się bowiem po weryfikacji wyniku 39:38 dla gospodarzy), ale również zapewni sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Wynik tego spotkania schodzi jednak na dalszy plan. Nikt nie będzie emocjonował się bowiem wynikami biegów i rywalizacją zawodników na torze. Wszyscy myślami będą z śp. Tomaszem Jędrzejakiem oraz jego rodziną. To dla Tomka pojadą oba kluby. W niedzielę miało być wielkie święto żużla w Ostrowie, huczne zakończenie rundy zasadniczej i radość jednego z zespołów z powodu zajęcia pierwszego miejsca w lidze. Żadnego święta jednak nie będzie, a żałoba i smutek, które towarzyszą nam wszystkim od wtorku, kiedy to Tomasz Jędrzejak postanowił odebrać sobie życie. To jest tragedia dla całego środowiska żużlowego, ale szczególnie dotyka ona oba kluby. Tomasz Jędrzejak pierwsze kroki stawiał właśnie w Ostrowie, to tutaj zdał licencję żużlową i święcił swój pierwszy sportowy sukces (złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych w 1999 r.). Do Rzeszowa przyszedł przed sezonem 2018 i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Podkarpacia. Pierwotnie mecz miał zostać przełożony na inny termin. Ostatecznie zdecydowano, że zawodnicy pojadą, żeby w ten sposób uczcić pamięć nie tylko znakomitego żużlowca, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela. Początkowo klub z Rzeszowa zapowiadał oddanie meczu bez walki, a sam Nicklas Porsing wypowiadał się, że nie wyobraża sobie, aby w tym meczu jechać.

Dzisiaj już wiemy, że Duńczyk w tym spotkaniu na pewno nie pojedzie (mimo, że znajduje się w awizowanym zestawieniu). Nicklasowi zmarła urodzona przed dwoma dniami córeczka i z tego powodu w Ostrowie nie wystąpi. Nie wiemy jak do tego meczu przystąpi klub z Rzeszowa. Jak udało nam się ustalić, na pewno do Ostrowa przyjadą, a mecz się odbędzie. Nie wiemy jednak jak bardzo skład meczowy będzie się różnił od awizowanego. 

Mecz oczywiście rozpocznie się minutą ciszy, aby w ten sposób uczcić pamięć Tomasza Jędrzejaka. Według awizowanego zestawienia z ”1” na plecach pojedzie Nick Morris. Jego partnerem miał być Nicklas Porsing, ale tak jak wspomniałem, Duńczyk w tym meczu nie wystąpi.. Z ”3” pojedzie Edward Mazur. Nie wiadomo zaś, czy i kto pojedzie z numerem ”4”. Możliwe, że będzie to puste, symboliczne miejsce dla Tomasza Jędrzejaka. Z ”5” kibice zobaczą Karola Barana. Skład gości uzupełnią młodzieżowcy: Arkadiusz Potoniec oraz Michał Curzytek.

W ekipie ostrowskiej pierwszą parę stworzą Bjarne Pedersen oraz Zbigniew Suchecki. Kolejny duet to Renat Gafurov oraz Kamil Brzozowski. Z ”13” na plecach pojedzie Klindt, zaś skład uzupełni para młodzieżowców: Kamil Nowacki oraz Marcel Studziński.

Jak wcześniej wspomniałem zwycięzca zgarnia wszystko. W niedzielę nikt na to jednak patrzył nie będzie. Zwycięzca meczu nie będzie skakał z radości i nie będzie się cieszył wygraniem rundy zasadniczej. W głowach i sercach wszystkich kibiców, zawodników i działaczy będzie tylko jedna osoba: Tomasz Jędrzejak. Osoba, która bardzo wiele wniosła do sportu żużlowego, ale jeszcze więcej mu odebrała, bo samego siebie. Trudno będzie w takim dniu myśleć o rywalizacji, kiedy dzień wcześniej zostanie pochowana osoba, która jeszcze tydzień temu rywalizowała z innymi zawodnikami na torze. Liczę na to, że w niedzielę oba kluby, kibice i zawodnicy wspaniale uczczą pamięć Tomasza Jędrzejaka. Wynik sportowy, rywalizacja i emocje schodzą bowiem na dalszy plan.

Awizowane składy
MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.

9. Bjarne Pedersen
10. Zbigniew Suchecki
11. Renat Gafurow
12. Kamil Brzozowski
13. Nicolai Klindt
14. Kamil Nowacki
15. Marcel Studziński

Stal Rzeszów:
1. Nick Morris
2. Nicklas Porsing
3. Edward Mazur
4. 
5. Karol Baran
6. Arkadiusz Potoniec
7. Michał Curzytek

Początek meczu: 19:15
Sędzia meczu: Michał Sasień
Komisarz toru: Grzegorz Janiczak

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.1992 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl