REKLAMAWanda bilety
REKLAMAPamiątki kibica

Mecz Narodów im. Heleny Skrzydlewskiej (Łódź) - obsada

Jason Doyle

Jason Doyle (fot. Wojta Zavřel)

Międzynarodowe ściganie w Łodzi z udziałem czołówki światowego speedwaya! Jason Doyle, Peter Kildemand czy Artiom Łaguta w świetle jupiterów będą rywalizować w Meczu Narodów z udziałem czterech ekip.

Nie udało się łodzianom zrobić hucznego otwarcia stadionu, wobec tego teraz postanowili zorganizować turniej z udziałem czterech ekip narodowych - Polski, Rosji, Australii i Danii. Mecz narodów ma liczyć piętnaście biegów plus dodatkowy, szesnasty z udziałem najlepszych z najlepszych.

Kibiców na pewno najbardziej zainteresuje obsada, w której nie brakuje gwiazd światowego żużla. Australijczyków do sukcesu ma poprowadzić aktualny mistrz świata Jason Doyle! Żużlowiec, którego marsz po mistrzowski tytuł rozpoczął się jeszcze w barwach Orła, bardzo cieszy się, że będzie mógł pojawić się na tym stadionie i spotkać z łódzkimi kibicami.

Jeśli chodzi o Duńczyków, to ich liderem ma być Peter Kildemand. Doskonale znany z występów w Orle żużlowiec to Drużynowy Mistrz Świata z 2014 roku. W swojej karierze wygrał już dwa turnieje Grand Prix. Od pięciu sezonów startuje w PGE Ekstralidze. Do Łodzi przyjedzie również Artiom Łaguta. Uczestnik tegorocznego cyklu Grand Prix, jeden z najlepszych zawodników świata i czwarty pod względem skuteczności żużlowiec PGE Ekstraligi. W drużynie złożonej z Polaków prym ma wieść z kolei Rafał Okoniewski, a więc wicemistrz kraju z 2012 roku, który w najwyższej klasie rozgrywkowej startował przez 15 sezonów. Nazwiska kolejnych uczestników zostaną podane w najbliższych dniach.
 
Co jeszcze wiemy o meczu narodów? Wiadomo, kto poprowadzi poszczególne zespoły. Menedżerem polskiej ekipy będzie Janusz Ślączka, a Austalijczyków Joanna Skrzydlewska. Szefem teamu duńskiego będzie Piotr Świderski, a za wynik Rosjan będzie odpowiadać wiceprezes Orła Marcin Ulacha.

- Chcemy zapełnić stadion. Obniżamy ceny biletów do 15 zł. Program będzie można kupić za 5 zł - dodaje szef łódzkiego klubu. Z takiego zaproszenia po prostu trzeba skorzystać! Mecz narodów odbędzie się 16 września o godzinie 18:00. Bilety będzie można nabywać od 9 września (niedziela) w czterech kwiaciarniach H. Skrzydlewska na terenie Łodzi. 
 
Oto adresy punktów sprzedaży:
ul. Piotrkowska 194
ul. Hubala 6
ul. Broniewskiego 2
ul. Dziewiarska 14

Awizowane składy:
Reprezentacja Polski

1. Rafał Okoniewski
2. Norbert Kościuch
3. Tomasz Gapiński
4. Jakub Miśkowiak

Reprezentacja Australii
1. Jason Doyle
2. Rohan Tungate
3. Josh Grajczonek
4. Josh Pickering

Reprezentacja Danii
1. Peter Kildemand
2. Hans Andersen
3. Mads Hansen
4. Frederik Jakobsen

Reprezentacja Rosji
1. Artiom Łaguta
2. Siergiej Łogaczow
3. Andriej Kudriaszow
4. Aleksandr Łoktajew

źródło: orzel.lodz.pl


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4214 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl