REKLAMAWanda bilety
REKLAMAPamiątki kibica

Posypały się kary po meczu półfinałowym we Wrocławiu!

PGE Ekstraliga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 września 2018, 12:13 komentarzy 6
Walka o punkty w 1. meczu półfinałowym PGEE

Walka o punkty w 1. meczu półfinałowym PGEE (fot. Dominik Okręglicki)

30 tys. zł kary musi zapłacić WTS S.A. w związku z niezapewnieniem sprawnego urządzenia technicznego – maszyny startowej – podczas meczu półfinałowego PG Ekstraligi BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno. Kary spotkały też Piotra Rusieckiego i Piotra Barona.

Piotr Rusiecki, Prezes Unia Leszno S.S.A. został na tym samym posiedzeniu ukarany przez KOL kwotą 10 tys. zł za przekazanie publicznej informacji, z której wynikało, że przed meczem BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno drużyna gospodarzy trenowała starty „na zgaszenie zielonego światła”, co mogło sugerować, że gospodarze przewidywali późniejsze wystąpienie awarii maszyny startowej.

KOL nie znalazł podstaw do określenia celowości działań klubu z Wrocławia. Zdaniem Zbigniewa Owsianego, Przewodniczącego Komisji Orzekającej Ligi Prezes Piotr Rusiecki jest osobą zbyt znaną i szanowaną, aby mógł pozwalać sobie na publiczne wypowiedzi bez posiadania dowodów, a takich podczas posiedzenia KOL w Bydgoszczy nie przedstawił.

Piotr Baron został ukarany przez KOL kwotą 5 tys. zł w związku z jego publiczną wypowiedzią dotyczącą „wyłączenia bandy” przez klub z Wrocławia. Menedżer FOGO Unii Leszno nie przedstawił dowodów na swoje słowa.

Ponadto w stosunku do WTS S.A. wymierzono karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł i zawieszono jej wykonanie na okres 12 miesięcy w związku z nieudostępnieniem drużynie gości dostępu do parku maszyn niezwłocznie po przybyciu przed meczem.

Kary nie są prawomocne i przysługuje od nich odwołanie do Trybunału Związku.

źródło: speedwayekstraliga.pl


6Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • GregTarnów do Halfap 6 6 miesięcy temu

  Greg trzeba na nich Krysie Pawłowicz napuścic. niech zrobi porządek :PHalfap oni sobie zrobili z żużla prywatny folwark,komisarze to też ich wyrób trzeba swoim kolegom fuchy załatwić żeby mieli lekko.

 • Halfap do GregTarnów 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Przecież swoich wafli nie ukarają,teraz się będą odwoływać i tak bez końca.Mają ciepłe posadki i pierdzą w stołek...Greg trzeba na nich Krysie Pawłowicz napuścic. niech zrobi porządek :P

 • GregTarnów do Halfap 4 6 miesięcy temu

  kara w zawiasach to brak kary. leśne dziady w tym KOL tak jak wszedzieGdyby to spotkało UT to by się kary solidne posypały.I nie byłoby odwołania takie są realia.

 • GregTarnów do Halfap 3 6 miesięcy temu

  kara w zawiasach to brak kary. leśne dziady w tym KOL tak jak wszedziePrzecież swoich wafli nie ukarają,teraz się będą odwoływać i tak bez końca.Mają ciepłe posadki i pierdzą w stołek darmozjady.

 • Halfap 2 6 miesięcy temu

  kara w zawiasach to brak kary. leśne dziady w tym KOL tak jak wszedzie

 • GregTarnów 1 6 miesięcy temu

  patologia,patologia,patologia Hahaha

Artykuł załadowany: 0.3216 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl