Wanda

Turniej „Poczuj speedway – nie dopalacze” (Poznań)

David Bellego

David Bellego (fot. Roman Biliński)

„Poczuj speedway – nie dopalacze” – pod takim hasłem 30 września rozegrany zostanie turniej wieńczący sezon 2018 w Poznaniu. Będzie on miał charakter meczu towarzyskiego, w którym zmierzą się dwie ekipy sponsorskie: Iveston Team i Naturalna Medycyna Team.

Zawody będą miały charakter piętnastobiegowego meczu dwóch teamów sponsorskich. Nie wszystkie reguły zostaną jednak przeniesione wprost z regulaminu 2. Ligi Żużlowej. Przykładowo, zastosowany zostanie nieco zakurzony już w naszym kraju przepis o tzw. „jokerze”. W przypadku dziesięciopunktowej straty drużyna będzie mogła jednorazowo desygnować do boju zawodnika, którego dorobek zostanie policzony podwójnie. 

Poza obejrzeniem zawodów, fani będą mieli okazję podziękować żużlowcom za walkę w mijającym sezonie. Zorganizowane zostanie spotkanie zawodników z kibicami. Jednym z jego punktów będzie wręczenie nagrody dla zwycięzcy plebiscytu na „Skorpiona Sezonu 2018”. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Impreza ma mieć również wymiar edukacyjny. Tradycyjnie już PSŻ przy okazji dnia meczowego otwiera się szczególnie na rodziny i ludzi młodych, zapewniając również pozażużlowe atrakcje. Tym razem motywem przewodnim mają być negatywne konsekwencje brania dopalaczy i innych używek.

Sprzedaż biletów na turniej „Poczuj speedway – nie dopalacze” już rusza. Cena wejściówek to 20 złotych w przedsprzedaży i 24 złote w dniu meczu. Kibice posiadający karnet na sezon 2018 mają prawo do zniżki (15 złotych w przedsprzedaży). Natomiast osoby do 18. roku życia mają zagwarantowany wstęp wolny za okazaniem legitymacji szkolnej. Zawody odbędą się w niedzielę 30 września. Start o godzinie 13:45.

Obsada zawodów (bez podziału na drużyny)
- David Bellego (Francja)
- Marcel Kajzer (Polska)
- Patrick Hansen (Dania)
- Daniel Kaczmarek (Polska)
- Mateusz Adamczewski (Polska)
- Marek Lutowicz (Polska)
- Marcin Kościelski (Polska)
- Robert Miśkowiak (Polska)
- Szymon Szlauderbach (Polska)
- Roman Lachbaum (Rosja)
- Kacper Pludra (Polska)
- Wiktor Trofimow  (Polska)


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2029 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl