Czwórka Polaków z kontraktami w czeskiej Extralidze

Stanisław Burza

Stanisław Burza (fot. Mateusz Biskup)

Cztery drużyny staną w tym sezonie do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Czech. Złotego medalu w Extralidze bronić będą żużlowcy AK Markéta Praga, którzy w tym sezonie stawiają na krajowe zestawienie z Matějem Kůsem, Zdenkiem Holubem i Josefem Francem na czele. Pozostałe trzy ekipy zakontraktowały łącznie szóstkę obcokrajowców. Czterech z nich to Polacy.

To właśnie na obiekcie aktualnego Drużynowego Mistrza Czech w Pradze rozpocznie się rywalizacja o medale. Cykl standardowo składać się będzie z ośmiu czwórmeczów, a w składzie znaleźć się może czterech jeźdźców plus rezerwowy. Inauguracja zaplanowana jest na 17 kwietnia. Z racji, iż jest to wtorkowa data, prawdopodobnie wystąpi w niej trójka naszych reprezentantów - Tomasz Jędrzejak (AMK Zlatá přilba Pardubice), Jakub Jamróg (AK 3ton Slaný) oraz ktoś z dwójki Stanisław Burza - Adrian Gała (Speedway Club Žarnovica). Na angaż w Czechach mogli również Rumun Andrei Popa oraz Ukrainiec Andrij Kobrin, którzy prawdopodobnie będą startować z krajowymi licencjami. Słowacy z Žarnovicy mogą liczyć na wsparcie np. Martina Vaculíka, który najpewniej wystąpi tylko w dwóch turniejach, przed własną publicznością.

Poznaliśmy także zestawienie zespołów, które wezmą udział w zmaganiach o Międzynarodowe Mistrzostwo Czech Par oraz Drużynowe Mistrzostwo Czech Juniorów. W juniorskim czempionacie ujrzymy te same ekipy co w Extralidze, z kolei w duetach o medale rywalizować będą: AMK Zlatá přilba Pardubice, SpeedwayPro, Plochá Dráha Pk Plzeň, Olymp CS MV, AK 3ton Slaný, AK Březolupy, AK Markéta Praga oraz PD Liberec. W ubiegłym sezonie złoto zawisło na szyjach pardubiczan - Václava Milíka i Tomáša Suchánka, a w turnieju startował także m.in. Mariusz Puszakowski. Turniej zaplanowano na 4 sierpnia w Libercu.

Kalendarz rozgrywek czeskiej Extraligi
I runda: 17 kwietnia (Praga)
II runda: 17 maja (Pardubice)
III runda: 3 czerwca (Žarnovica)
IV runda: 9 czerwca (Praga)
V runda: 20 czerwca (Slaný)
VI runda: 5 sierpnia (Žarnovica)
VII runda: 29 sierpnia (Slaný)
X runda: 13 września (Pardubice)

źródło: speedwaya-z.cz


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6286 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl