Po pięciu latach złoto IMŚJ ponownie na szyi Duńczyka?

Andreas Lyager (fot. Mateusz Biskup)

Poprzedni rok nie był udany dla duńskiego speedway’a. Przeciętne wyniki w Grand Prix, Speedway Euro Championship czy starty okupione urazami oraz niezbyt dobra postawa juniorów w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów nie mogły napawać optymizmem. Sezon 2018 to jednak nowe nadzieje i szanse na medale.

Przyjrzyjmy się zatem sylwetkom tych, którzy powinni wziąć na siebie ciężar walki o najwyższe laury w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w tym roku. Na pierwszym planie powinien pojawić się ponownie Patrick Hansen. Wydawało się, że zawodnik urodzony w 1998 roku może stanąć na podium już w sezonie 2017, gdyż rok wcześniej był bardzo skuteczny i ukończył cykl mistrzostw tracąc zaledwie dwa punkty do walczących o brąz Roberta Lamberta i Jacka Holdera. W nadchodzącym sezonie, zawodnik z kraju Hamleta startować będzie w lidze polskiej oraz duńskiej, co powinno go dodatkowo zbudować. Trzynaste miejsce z kampanii 2017 nie powinno mu się znów przydarzyć.

Drugim najważniejszym kandydatem Duńczyków do zdobycia medalu będzie z pewnością Andreas Lyager, który w nadchodzącym sezonie startować będzie w trzech ligach: polskiej, duńskiej oraz niemieckiej. Ten wielki talent trafił w tym roku do ekipy forBet Włókniarza Częstochowa. Bardzo dużo może mu dać współpraca z legendarnym trenerem Markiem Cieślakiem, który ma świetne oko do młodych zawodników. Wprawdzie nie będzie on na początku sezonu pierwszoplanową postacią ekipy częstochowskich Lwów, ale sama praca pod okiem selekcjonera polskiej kadry z pewnością przyniesie owoce. Motywacja będzie tym większa, że nadchodzący sezon będzie jego ostatnim w roli juniora.

Warto zwrócić również uwagę na Frederika Jakobsena. Młodzieżowiec z Danii był w poprzednim sezonie zdecydowanym liderem drugoligowego zespołu Naturalna Medycyna PSŻ Poznań. Prezes klubu z wielkopolski jest przekonany, że jego zawodnik zajdzie daleko, a jednym z dowodów na potwierdzenie tej tezy jest jego występ w finale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. To właśnie Jakobsen był liderem swojej reprezentacji i miał największy wpływ na to, że Duńczycy zawiesili na szyjach brązowe medale. Kto wie, może zaskoczy nas ktoś spoza analizowanej tej trójki? Duńczycy bardzo liczą, że szybko uda się zapomnieć o niepowodzeniach z roku 2017.

Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w 2018 roku:
29 czerwca - finał 1 – Holsted (Dania)
22 lipca - finał 2 – Leszno (Polska)
28 września - finał 3 - Pardubice (Czechy)

źródło: inf. prasowe


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3644 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl