REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Australia bez Holdera w SoN? Lemon tego nie wyklucza

Chris Holder

Chris Holder (fot. Arkadiusz Siwek)

Spora rywalizacja szykuje się w wielu ekipach narodowych w związku z zamianą Drużynowego Pucharu Świata na zmagania par w ramach Speedway of Nations. Wielu świetnych żużlowców może na tym stracić, w tym także Chris Holder.

Żużlowiec mający na swoim koncie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata ma mały kryzys, z którego nie do końca potrafi się wydostać. Nie do końca szło mu na polskich torach w rozgrywkach PGE Ekstraligi, wyleciał także z czołowej ósemki cyklu FIM Speedway Grand Prix, utrzymując się dzięki dzikiej karcie. Nic więc dziwnego, że nie może czuć się pewny miejsca w składzie na rozgrywki Speedway of Nations. Australijczycy o awans będą walczyć w Manchesterze, a ich rywalami będą: Brytyjczycy, Szwedzi, Czesi, Francuzi, Włosi i Finowie. Awans wywalczą trzy najlepsze zespoły.

Pewniakiem Marka Lemona wydaje się być aktualny czempion globu - Jason Doyle, a o drugie miejsce zapowiada się piekielnie ciekawa rywalizacja. Rezerwowym w zespole może być tylko zawodnik do lat 21, więc najpewniej będzie to najmłodszy z grona Holderów - Jack. O miejsce u boku Doyle'a walczyć zatem będą - Troy Batchelor, Max Fricke, Brady Kurtz i właśnie Chris Holder. Szans nie można odbierać Rohanowi Tungate'owi, Justinowi Sedgmenowi czy Samowi Mastersowi.

- Myślę, że Chris sam pierwszy przyzna, że nie jest w formie, w jakiej wszyscy wiemy, że może być. Był jak kręgosłup dla reprezentacji Australii, ale teraz na numer jeden wyrósł Jason. Wydaje mi się, że rywalizacja jest otwarta, bo dochodzi mnóstwo dzieciaków, które będą mu deptać po piętach, będąc tak głodne tego miejsca.  Jest ich trochę: to Brady Kurtz, Jack Holder, Max Fricke, Rohan Tungate, Josh Grajczonek, Nick Morris, Sam Masters i tak dalej. To będzie dla mnie ciężka decyzja, ale dokonywana w dobrym położeniu.  Myślę, że trzeba się kierować aktualną formą. To robiłem zawsze jako menedżer i tym razem nie będzie inaczej - powiedział Lemon na łamach portalu speedwaygp.com.

źródło: speedwaygp.com


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.8953 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl