REKLAMAeWinner Banner

Niemcy faworytem turnieju w Herxheim

Lukas Fienhage

Lukas Fienhage (fot. Roman Biliński)

8 kwietnia (niedziela) w niemieckim Herxheim odbędzie się towarzyski turniej czterech drużyn narodowych. Organizatorzy skompletowali już pełną obsadę, a o końcowy triumf oprócz gospodarzy powalczą również Duńczycy, Szwedzi i Brytyjczycy.

Faworytem tych towarzyskich zmagań wydają się być Niemcy, którzy desygnują do boju dwójkę solidnych liderów - Erika Rissa i Maxa Dilgera, a skład uzupełni Mark Riss i Lukas Fienhage. Młodzieżowym zestawieniem do Herxheim przyjadą Duńczycy, mocno rezerwowym Szwedzi oraz Brytyjczycy, choć ci mogą liczyć na wsparcie Stevena Worralla.

Czy Anglik ostatecznie pojawi się na torze czy też będzie zaproszony ktoś inny, przekonamy się zapewne wkrótce, bowiem teoretycznie tego dnia może być potrzebny Stainer Unii Kolejarzowi Rawicz w 2. Lidze Żużlowej. „Niedźwiadki” mają swoje spotkanie odjechać 7 lub 8 kwietnia, przeciwko KSM-owi Krosno. Mniejsze szanse na start w inauguracyjnym meczu ligowym ma Dilger, który związał się kontraktem z PSŻ-em Poznań. Jego „Skorpiony” podejmą u siebie OK Kolejarz Opole.

Awizowane składy:
I. Niemcy

1. Erik Riss
2. Mark Riss
3. Max Dilger
4. Lukas Fienhage

II. Dania
1. Jonas Seifert
2. Jonas Jensen
3. Kasper Andersen
4. Martin S. Hansen

III. Szwecja
1. Alexander Edberg
2. Viktor Bergstroem
3. Joel Kling
4. Alexander Woentin

IV. Wielka Brytania
1. Stefan Nielsen
2. Steven Worrall
3. Tom Bacon
4. Danyon Hume

Początek prezentacji wyznaczono na godzinę 13:30, z kolei pół godziny później wystartuje pierwszy wyścig. Dla zainteresowanych treningiem uczestników zawodów przekazujemy, że próbne jazdy odbędą się o godzinie 10:00.

źródło: fb.com/MSVHerxheim


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3023 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl