REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Bradley Wilson-Dean: Liczę, że zrobię kolejny krok do przodu

Bradley Wilson-Dean

Bradley Wilson-Dean (fot. Piotr Kin)

Osoba Bradley'a Wilson-Deana może być znana polskim kibicom za sprawą rozgrywek ligi angielskiej, bowiem to tam na co dzień startuje Nowozelandczyk. W czasie europejskiej zimy zdominował on krajowe rozgrywki.

W zakończonym niedawno sezonie w Nowej Zelandii rozegrano łącznie pięć imprez mistrzowskich. W trzech z nich na najwyższym stopniu podium stał Bradley Wilson-Dean, którego w sezonie 2018 oglądać będziemy na torach SGP Premiership, w barwach Somerset Rebels.

Kondycja żużla w Nowej Zelandii jest jednak kiepska. W turnieju o Indywidualne Mistrzostwo Wyspy Północnej na torze w Auckland rywalizowało ledwie czterech zawodników. Dodatkowo Jake Turner rywalizował zarówno w kategorii seniorów jak i w Indywidualnych Mistrzostwach Nowej Zelandii Juniorów. - Starty traktowałem głównie jako trening. Niestety, poziom naszego żużla nie jest najwyższy. Chcę również powalczyć w eliminacjach do Grand Prix. Z tego powodu też musiałem wystartować w krajowych mistrzostwach. Niestety, te nie stoją już na takim poziomie co kiedyś. Ojciec mi opowiadał, że wiele lat temu finały nowozelandzkie stały na bardzo wysokim poziomie - mówi Mistrz Nowej Zelandi seniorów, Bradley Wilson-Dean.

W ubiegłym roku był on zawodnikiem Swindon Robins czyli Drużynowego Mistrza Wielkiej Brytanii. Teraz związał się z Somerset Rebels i w ekipie „Rebeliantów” 24-latek będzie startował u boku m.in. Indywidualnego Mistrza Świata - Jasona Doyle'a. - Teraz przygotowuję się do sezonu w Premiership. Liczę, że zrobię kolejny krok do przodu - dodaje żużlowiec.

26 marca Somerset Rebels zmierzy się w Leicester z tamtejszymi „Lwami” w meczu towarzyskim. Cztery dni później czeka ich jednego dnia dwumecz, w ramach Premiership Knock-Out Cup. Rywalem ekipy Bradley'a Wilson-Deana będzie Poole Pirates.

Warto dodać, że z Plymouth Devils związał się z kolei jego rodak - Ryan Terry-Daley, choć ten będzie startował w trzeciej klasie rozgrywkowej czyli National League.

źródło: Tygodnik Żużlowy


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9849 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl