REKLAMAeWinner Banner

Osiem rund Nice Cup. Młodzi żużlowcy pojadą m.in. na Śląskim!

Daniel Bajor

Daniel Bajor (fot. Mateusz Biskup)

Seniorzy już mają na swoim koncie wiele występów, a ich terminarz wypełnia się kolejnymi startami z dnia na dzień. Juniorom póki co pozostają treningi, choć i także w ich przypadku już niedługo wiele się zmieni.

Za półtora tygodnia wróci Nice Cup 2V, który ponownie zostanie rozegrany na dwuzaworowych Jawach. Jeśli wszystko dobrze się ułoży, to osiem turniejów odbędzie się w formule podobnej do tej ubiegłorocznej. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w artykule „Z piekła do nieba, ale na Jawach”, który jest dostępny TUTAJ.

Poznaliśmy już harmonogram tych rozgrywek i większość imprez rozegrana zostanie na torach pierwszoligowych. Nice Cup 2V nie pojedzie w Daugavpils, lecz organizatorzy szybko znaleźli zastępstwo. Młodzi juniorzy, często będący u progu swoich karier, bo to dla takich zawodników stworzono Nice Cup, zawitają na Stadion Śląski w Chorzowie, co ma być testem dla tego obiektu przed finałem Speedway European Championship. Wstępnie żużlowcy mają tam zawitać 7 września (piątek), zatem na tydzień przed zawodami (SEC zaplanowano na 15.09). Tutaj data młodzieżowego turnieju może jeszcze ulec zmianom, bowiem wiele zależy od harmonogramu budowy toru.

W ubiegłym sezonie w cyklu Nice Cup wygrał Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), który w pokonanym polu pozostawił klubowego partnera - Aureliusza Bielińskiego oraz tarnowianina Piotra Pióro. Triumfator otrzymał od organizatorów stypendium sportowe.

Terminarz Nice Cup 2V 2018:
1. runda - Gniezno (18.04)
2. runda - Rybnik (24.04)
3. runda - Kraków (07.05)
4. runda - Gdańsk (22.05)
5. runda - Lublin (28.05)
6. runda - Piła (05.07)
7. runda - Chorzów (07.09)*
8. runda - Łódź (18.09)

Daty rezerwowe:
16.08, 11.09, 25.09
* - dokładna data do ustalenia po zatwierdzeniu harmonogramu budowy toru

źródło: własne


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.8365 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl