REKLAMAeWinner Banner

Bartosz Smektała: Nie myślę o tym, że awansowałem

PGE Ekstraliga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 kwietnia 2018, 10:30 komentarzy 2
Bartosz Smektała

Bartosz Smektała (fot. Bartosz Szablewski)

Bartosz Smektała zakwalifikował się do finału Złotego Kasku. Młodzieżowiec Fogo Unii Leszno zdobył w poznańskim półfinale 12 punktów i zajął czwartą lokatę, ostatnią premiowaną awansem.

Wicemistrz świata juniorów nie przejmuje się pozycją poza podium, gdyż we wtorkowych zawodach miał inne priorytety. – W takich półfinałach chodzi właśnie o to, żeby awansować dalej. Jestem zadowolony z rezultatu dzisiejszych zawodów, choć nie wszystko poszło idealnie. Do domu wracamy trochę ze spuszczonymi głowami, ponieważ w pierwszym biegu zatarł mi się silnik. W tej chwili już nie myślę o wywalczonym awansie, najważniejsze jest, żeby do ligi doprowadzić ten silnik do stanu używalności – mówi 20-latek.

Turniej o Złoty Kask pełni zarazem rolę krajowych eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Popularny „Smyk” odpowiedział na pytanie, czy na poważnie interesuje go walka o cykl Grand Prix. – Dla mnie priorytetem są Mistrzostwa Świata Juniorów. Na Grand Prix jeszcze przyjdzie czas, traktuję te eliminację po prostu jako cenną naukę – tonuje nastroje leszczyński junior.

Źródło: własne


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.2185 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl