REKLAMAYT
REKLAMAwosp

POD KRESKĄ: druga runda 2. Ligi Żużlowej

2. Liga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 kwietnia 2018, 14:50 komentarzy 2
Kamil Brzozowski

Kamil Brzozowski (fot. Mateusz Biskup)

Redakcja speedwaynews.pl podsumowuje drugą kolejkę 2. Ligi Żużlowej. Poniższe zestawienie zawiera żużlowców, którzy naszym zdaniem najbardziej zawiedli swoich kibiców. Co ważne, ośmiu zawodników zostało wybranych zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Na pozycjach 1-5 musi zatem widnieć przynajmniej dwóch polskich seniorów, a pod numerami 6 i 7 znajdują się krajowi młodzieżowcy. Zapraszamy do lektury i kulturalnej dyskusji na ten temat w komentarzach!

1. Kamil Brzozowski (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) (0,1,w,0) 1
Kilka dni przed rozpoczęciem sezonu Brzozowski powiedział w jednym z wywiadów, że jeżeli skończy ten sezon ze średnią poniżej 2 punktów na bieg, to zakończy karierę. Z takich deklaracji można się rzecz jasna łatwo wycofać, ale w pierwszym spotkaniu nowej kampanii 31-latek wykonał spory krok do tego, żeby ta średnia była niższa. Na najtrudniejszym terenie w lidze kompletnie sobie nie poradził, zdobywając tylko jeden punkt „z urzędu” po taśmie Aureliusza Bielińskiego.

2. Patryk Dolny (MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) (0,1,-,1,-) 2
Trener Mariusz Staszewski ma problem, bo również drugi polski senior jego zespołu był w niedzielę tłem dla rywali. Choć już w sparingach ostrowscy obcokrajowcy dominowali nad krajowymi zawodnikami, chyba nikt nie spodziewał się, że przybierze to aż takie rozmiary. Pochodzący z Piły żużlowiec także nie pokonał żadnego przeciwnika, jedyne oczka zdobywając na kolegach z pary w podwójnie przegranych wyścigach. Wprawdzie w kadrze biało-czerwonych jest jeszcze Zbigniew Suchecki, ale skoro przed sezonem przegrał walkę o skład z wyżej wymienionymi, to chyba nie można się spodziewać, że zbawi Ostrovię.

3. Damian Adamczak (Polonia Bydgoszcz) (2,0,w,0,-) 2
Nierówna postawa trzech seniorów i fatalny występ dwóch pozostałych sprawiły, że Polonia bardzo wysoko przegrała w Opolu z miejscowym Kolejarzem. Bardzo słabo wypadł Damian Adamczak. O ile pierwszy bieg z jego udziałem mógł wlać w serca bydgoskich kibiców nieco optymizmu, o tyle później było już gorzej. Utrata pozycji na rzecz Jarosława Krzywosza, wykluczenie za przekroczenie wewnętrznej krawędzi toru i upadek na ostatnim łuku – to bilans wychowanka Polonii w trzech kolejnych biegach. Szansy w wyścigach nominowanych już nie dostał.

4. Michał Piosicki (Polonia Bydgoszcz) (d,d,-,-) 0
22-latek nie zaliczy swojego pierwszego występu w gronie seniorów do udanych. Wychowanek Unii Leszno do ostatniej chwili walczył o miejsce w składzie i ostatecznie wygryzł z niego między innymi Zdenka Holuba. Niestety, w samych zawodach walki już nie nawiązał. Dwa wyjazdy na tor i dwa defekty mówią same za siebie. Biorąc pod uwagę, jak szeroką kadrę ma do dyspozycji Jerzy Kanclerz, Piosicki może mieć spore obawy o swój występ w kolejnych spotkaniach.

5. Stanisław Burza (KSM Krosno) (0,0,2,d) 2
Seniorski skład KSM-u Krosno to mieszanka ambitnych, młodych stranieri z doświadczonymi Polakami. W starciu z PSŻ-em Poznań to drugie kompletnie zawiodło. Pretensji nie można mieć w zasadzie tylko do Mariusza Puszakowskiego. Fatalny był za to występ Marcina Rempały i Stanisława Burzy. Obaj zdobyli po 2 punkty. W przypadku popularnego „Stanleya” szczególnie wymowny był wyścig siódmy. Kiedy Kamil Kiełbasa i Kevin Fajfer toczyli ciekawy pojedynek o drugie miejsce, ponad dwa razy starszy od nich Burza oglądał starcie młodzieżowców z bezpiecznej odległości za ich plecami.

6. Mateusz Adamczewski (Iveston PSŻ Poznań) (w,d,w,d) 0
Trener Tomasz Bajerski już przed sezonem zapowiadał, że widzi w Mateuszu Adamczewskim potencjał i daje mu kolejne szanse, traktując jego starty jako inwestycję na przyszłość. Problem polega na tym, że kibice chcieliby wyniku tu i teraz, zatem zerowy dorobek bez ukończenia choćby jednej gonitwy kompletnie do nich nie przemawia. Doszło do kuriozalnej sytuacji, w której wychowanek klubu z Torunia po siedmiu startach od początku sezonu ma na koncie ledwie dwa biegi, w których w ogóle dojechał do mety… i tyle samo wyścigów, w których został zdublowany przez rywali! Poznańscy działacze muszą się poważnie zastanowić, jak ten konflikt interesów rozwiązać. Zwłaszcza, że przed startem Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i tak są zobligowani do znalezienia jeszcze jednego młodzieżowca i już zimą porozumieli się w tym zakresie z Falubazem Zielona Góra. Być może sfinalizować temat należałoby natychmiast?

7. Aureliusz Bieliński (Stal Rzeszów) (w,t,0) 0
Niespełna 21-letni żużlowiec ma już całkiem spore doświadczenie w wyższych klasach rozgrywkowych, więc zero punktów w zmaganiach drugoligowych po prostu mu nie przystoi. Można go wprawdzie wytłumaczyć z biegu juniorskiego, w którym zanotował defekt na punktowanej pozycji, a ostatecznie został wykluczony za stworzenie niebezpiecznej sytuacji. Natomiast w kolejnych wyścigach wypadł po prostu słabo. W 12. odsłonie dnia nie stanowił najmniejszego zagrożenia dla trzeciej lokaty Kamila Nowackiego.

Źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0083 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl