REKLAMAeWinner Banner

Aureliusz Bieliński odsunięty od startów!

Aureliusz Bieliński i Mirosław Kowalik

Aureliusz Bieliński i Mirosław Kowalik (fot. Roman Biliński)

Nie tylko Greg Hancock będzie kiepsko wspominać niedzielny mecz Stali Rzeszów i Ivestonu PSŻ Poznań. Jak poinformował w mediach społecznościowych klub z Podkarpacia, Aureliusz Bieliński został odsunięty od składu drużyny na czas nieokreślony.

21-latek zdobył zaledwie jeden punkt w pięciu startach, ale uwagę kibiców na trybunach zwróciła jego specyficzna postawa w dwóch ostatnich biegach. Zawodnik wjeżdżał w taśmę już w momencie, w którym zawodnicy ustawiali się nieruchomo do startu, i z obu tych wyścigów został wykluczony.

Sam żużlowiec był bardzo zdenerwowany po zakończeniu spotkania. Nie był skłonny do dłuższej rozmowy ani z trenerem, ani z kimkolwiek innym. Ponadto po ostatnim biegu doszło do rękoczynów pomiędzy nim a innym juniorem Stali, Mateuszem Rząsą. Młodzi żużlowcy wyjaśniali coś sobie w ostrych słowach, po czym Bieliński odepchnął kolegę z drużyny.

Trener Mirosław Kowalik został o tę sytuację zapytany podczas konferencji prasowej, ale niechętnie rozwijał temat. – Delikatna rozmowa na ten temat już była, ale musimy to rozstrzygnąć wewnątrz naszego klubu. Nie chcę odpowiadać na temat przyszłości Aureliusza, bo nie jestem wróżką.

Swoją opinię wyraził natomiast Arkadiusz Potoniec. Młodzieżowiec Stali uważa, że Bielińskiego należy starać się zrozumieć, żeby jakoś mu pomóc. – Nie chcę oceniać innych zawodników, bo to nie moja rola, ale wszystko ma swoje przyczyny. Wiem, że Aureliusz ma kłopoty sprzętowe i to może być powód całej tej sytuacji. Jeździć przecież umie. Nieraz ścigałem się z nim na treningach. Do tego cała ta otoczka ligi wywołuje dodatkową presję. Ja też nie przyjechałem tutaj na pełnym luzie, każde zawody wywołują jakiś stres.

Jeszcze wieczorem klub podjął kroki w tej sprawie. Stal Rzeszów poinformowała, że Aureliusz Bieliński za niesportowe zachowanie został zawieszony do odwołania i w najbliższym czasie nie należy spodziewać się jego występów w barwach Żurawi.

Źródło: fb/stalrzeszowspeedway + inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6975 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl