REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Niepodległa dla fanów czarnego sportu – świętuj stulecie odzyskania niepodległości na zawodach żużlowych

Marek Cieślak

Marek Cieślak (fot. Patryk Kowalski)

Biuro Programu „Niepodległa” nawiązało współpracę z One Sport, organizatorem między innymi meczów Żużlowej Reprezentacji Polski przy promocji obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zawodnicy i fani żużla w Polsce będą mogli wspólnie z Niepodległą świętować jedno z najważniejszych świąt w historii Polski.

Stulecie odzyskania Niepodległości, które świętujemy w 2018 roku, jest jedną z niewielu radosnych rocznic w historii kraju. To właśnie wydarzenia sprzed stu lat, wysiłek i zjednoczenie wszystkich Polaków w walce o niepodległy kraj, doprowadziły do powstania Niepodległej. Obchody stulecia wydarzeń z 1918 roku realizowane są w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”. Głównym hasłem obchodów jest „Niepodległa - dla wszystkich”, a organizatorzy zapraszają wszystkich Polaków do radosnego świętowania.

W program obchodów włącza się One Sport, organizatorzy meczów Żużlowej Reprezentacji Polski, cyklu Speedway Euro Championship oraz FIM Speedway U21 World Championship. Dzięki współpracy z Biurem Programu „Niepodległa” wszyscy wielbiciele czarnego sportu będą mogli upamiętnić wojowników o wolną i niepodległą Polskę i przyłączyć się do wspólnego święta również podczas kibicowania swoim drużynom.

- Przyłączenie się do świętowania 100-lecia niepodległości Polski, to bez wątpienia zaszczyt dla całego środowiska żużlowego w naszym kraju. Mam nadzieję, że wraz z moimi zawodnikami, którzy będą bronić biało - czerwonych barw, sprawimy, że rok 2018 w polskim żużlu będzie złotym na każdym możliwym froncie – mówi Marek Cieślak, trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

Współpraca obejmować będzie mecze Żużlowej Reprezentacji Polski, zawody cyklu Speedway Euro Championship oraz FIM Speedway U21 World Championship. Specjalne atrakcje dla kibiców, związane z obchodem 100-lecia Niepodległości,  będą znajdować się w namiotach „Niepodległej”, w miasteczkach kibica bezpośrednio przed wyżej wymienionymi zawodami.

- Świętowanie stulecia odzyskania niepodległości powinno być radosne i umożliwiać Polakom włączenie się w uroczystości w sposób, który kochają najbardziej. Święto niepodległości jest jednym z niewielu w naszym kalendarzu, które zaprasza do celebrowania zwycięstwa. Kibicowanie ulubionym zawodnikom w zdobywaniu medali jest dobrym sposobem na podkreślanie wartości, którymi kierowali się ojcowie niepodległości i które są bliskie fanom sportu – powiedział Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa” – Rywalizacja, honor i przywiązanie do „biało-czerwonej” jest domeną polskich wojowników, dlatego również „Niepodległa” kibicuje Polakom startującym we wszelkich zawodach sportowych – dodał Kowalski.

Niepodległość może być definiowana na różne sposoby, w różnych aspektach. Dla  trenera kadry,  Niepodległość, jest ważną wartością zarówno w kwestii Państwowej, jak i osobistej. Dzięki wydarzeniom sprzed stu lat, dziś możemy rywalizować z orłem na piersi i pod flagą biało-czerwoną.

- Myślę, że są różne wymiary i definicje niepodległości. Z jednej strony jest to wolność narodu, suwerenność od innych państw, z kolei z drugiej strony wolność z wymiarze osobistym. Dla mnie osobiście, niepodległość Polski jest czymś, z czego możemy być dumni i coś co musimy pielęgnować, ponieważ nie jest to dane na zawsze – dodaje Marek Cieślak.

 

Źródło: informacja prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0315 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl