REKLAMAeWinner Banner

Car Gwarant Start Gniezno - Euro Finannce Polonia Piła (relacja)

Marcin Nowak

Marcin Nowak (fot. Bartosz Szablewski)

Twierdza Gniezno - tak śmiało można nazwać stadion na Wrzesińskiej w Gnieźnie - bez większych problemów pokonuje gości z Piły w derbach Wielkopolski wynikiem 58:32. W meczu 3. kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej gospodarze od pierwszego biegu mocno zaznaczyli znajomość swojego toru. Wyjątkowo słoneczny dzień sprawił, że tor był bardzo suchy. Świadczy o tym wyjazd polewaczki już po drugim biegu.

Próbę toru wykonali po stronie Startu Jurica Pavlic i Eduard Krcmar. Po stronie gospodarzy Pontus Aspgren i Adrian Cyfer, co nie przełożyło się jednak na trafne ustawienia motocykli. Start już w pierwszym biegu wychodzi na prowadzenie meczowe, którego nie oddaje do końca spotkania.

Świetne wyjście spod taśmy Juricy Pavlic z Marcinem Nowakiem kończy pierwszy bieg stosunkiem 4:2. Bieg młodzieżowy był dla Maksymiliana Bogdanowicza debiutem dla Car Gwarant Startu Gniezno. Zakończył się on dla Bogdanowicza „trzema oczkami” i wygraną biegową w stosunku 5:1.

Dwa następne biegi zakończone rezultatem 4:2 wskazują, że Polonia ma dwóch pewnie punktujących zawodników - Tomasa H. Jonassona oraz Rafała Okoniewskiego. Ten drugi pokazuje kapitalną jazdę w pojedynku z Mirosławem Jabłońskim. Walka doszła do tego stopnia, że dwójka zawodników jechała na granicy bezpieczeństwa, walcząc ze sobą pod bandą. Bardzo niebezpiecznie zrobiło się na czwartym okrążeniu. Najpierw niegroźnie upada junior Polonii - Paweł Staniszewski a chwile później o bandę zahacza kapitan czerwono-czarnych. Z problemami pokonał łuk, jednak dowiózł trzy oczka. Po pierwszej serii Start prowadził 17:7.

Piąty bieg nie był po myśli gości. Świetnie wyszli ze startu, ale to gnieźnianie są szybsi na dystansie. Kolejne 5:1 dla Car Gwarant Startu. Szósty bieg to znów pokaz mocy Startu. Mirosław Jabłoński przywozi za swoimi plecami Tomasa H. Jonassona. Sporym doświadczeniem znów wykazał się Maksymilian Bogdanowicz, który pokonał Adriana Cyfera na trzecim okrążeniu. W kolejnym biegu pierwsze biegowe zwycięstwo zalicza Rafał Okoniewski. Rezerwa taktyczna jednak nic nie daje. Kapitan Startu na trasie jest szybszy od Szweda Jonassona. Niestety w tym biegu upada na tor Norbert Krakowiak. Młody zawodnik szybko jednak wstaje i schodzi z toru razem z motocyklem. Widać u niego jednak problemy po upadku. Siedząc na wirażu trzyma się za lewy bark. Pomoc medyczna szybko sprawdziła w jakim stanie jest Norbert. Sam zawodnik udał się do szpitala na prześwietlenie. Doszło do wybicia barku. Norbi jeszcze w tym tygodniu chce wrócić na tor.

W 9. biegu trener gości korzysta z rezerwy taktycznej, w miejsce Adriana Cyfera jedzie punktujący Okoń. Rezerwa okazuje się trafna, goście pokonali gospodarzy 1:5 i dali nadzieje na wyrównany wynik w meczu. Odpowiedz jednak przychodzi szybko. Eduard Krcmar i Adrian Gała wygrywają podwójnie swój bieg. Wynik jest już bliski wygranej Startu - 38:22. 11. bieg również zakończył się wynikiem 5:1. Skuteczny Szwed tym razem nie jest w stanie pokonać pary Jabłoński - Pavlic. Biegi 12 i 13 nie niosły za sobą szczególnej historii. O ich wyniku decydują wyjścia spod taśmy. Przed biegami nominowanymi Car Gwarant Start Gniezno prowadzi z Euro Finnance Polonią Piła 50:28.

Czternasta odsłona meczu pieczętuje wygraną gospodarzy. Pilanie dobrze wychodzą spod taśmy, ale na dystansie nie mają z rywalami szans. Adrian Gala tym wyścigiem kończy mecz z płatnym kompletem punktów. Bieg 15 okazał się pechowy dla popularnego Czecha - Eduarda Krcmara. Upada on na tor w wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia, a sędzia wyklucza go z powtórki. Osamotniony Mirosław Jabłoński pewnie wygrywa bieg. Również i on w tym meczu zdobywa komplet punktów.

W pomeczowej konferencji kapitan czerwono-czarnych przypomina o słabszej dyspozycji Marcina Nowaka. Stawia również za cel odbudowę tego zawodnika. Ciepłymi słowami ocenia kolegę jako filar drużyny, który zapewnił ekipie z Gniezna w zeszłym sezonie awans do wyższej ligi.

Było to drugie spotkanie na obiekcie gnieźnieńskim w tym sezonie. Drugi raz stadion wypełniony został po brzegi - około 9 tysięcy ludzi pojawiło się na stadionie. Przybyła oczywiście spora ilość kibiców Polonii. Sędzią zawodów był Remigiusz Substyk

Punktacja:
Car Gwarant Start Gniezno - 58 pkt
9. Marcin Nowak (1,2,0,1) 4
10. Jurica Pavlic (3,1*,1,3,2*) 10+2
11. Adrian Gała (3,2*,2*,3,3) 13+2
12. Eduard Krcmar (1,3,3,3,w) 10
13. Mirosław Jabłoński (3,3,3,2*,3) 14+1
14. Maksymilian Bogdanowicz (3,1,0) 4
15. Norbert Krakowiak (2*,1,u) 3+1

Euro Finannce Polonia Piła - 32 pkt
1. Tomasz Gapiński (2,0,1,2,0) 5
2. Pontus Aspgren (0,1,-,0,1) 2
3. Tomas H. Jonasson (2,2,2,2*,1,1) 10+1
4. Adrian Cyfer (0,0,-,0) 0
5. Rafał Okoniewski (2,3,3,1,2,2) 13
6. Patryk Fajfer (0,0,0,1*) 1+1
7. Paweł Staniszewski (1,u,-) 1

Źródło: inf. własne


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.3077 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl