REKLAMAeWinner Banner

Ireneusz Nawrocki skomentował wpadkę Grega Hancocka

2. Liga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 kwietnia 2018, 13:30 komentarzy 14
Ireneusz Nawrocki

Ireneusz Nawrocki (fot. Jarosław Pabijan)

Ireneusz Nawrocki, prezes Stali Rzeszów, skomentował niedzielne wydarzenia mające miejsce w Poznaniu i wpadkę Grega Hancocka, związaną z brakiem ważnych badań lekarskich.

- Po meczu w Poznaniu musiałem pojechać do Darłowa, a z całym tym pasztetem, którego sami nagotowali, został wiceprezes Marcin Janik. Jutro albo pojutrze wracam jednak do Rzeszowa i oczekuję, że do tego czasu sprawa będzie wyjaśniona - poinformował Ireneusz Nawrocki.

W ostatnim czasie w mediach zrobiło się po raz kolejny głośno o Stali Rzeszów. - Ktoś mądry od marketingu powiedział kiedyś: Jest bardzo dobrze, jeśli o tobie mówią dobrze, jest dobrze, jeśli o tobie mówią źle i jest tragicznie, gdy o tobie nie mówią w ogóle (śmiech). A wracając do sytuacji z Poznania, to ktoś u nas dał ciała. Osoba odpowiedzialna za to niedopatrzenie, musi ponieść konsekwencje. To nie jest – nikomu nie umniejszając – jakiś LKS czy LZS, tylko zawodowa drużyna, na którą idą olbrzymie pieniądze i takie sytuacje nie mają prawa się przydarzyć.

- To nie jest tak, jak niektórzy piszą, że to jest wina Hancocka. W zaświadczenie wkradł się po prostu „czeski błąd”. Badanie robione w 2018 roku, nie może przecież być ważne do 2017 roku, co potwierdził lekarz je wystawiający. Ktoś jednak powinien to sprawdzić przed zawodami, a tego nie zrobił -
powiedział Nawrocki, zapytany o to, kto jest winny całej tej sytuacji.

Według Nawrockiego PSŻ Poznań nie chciał pomóc zespołowi z Rzeszowa, a ich zachowanie określił jako "nieładne". - Zachowali się bardzo nieładnie. Normalnie pomaga się w takiej sytuacji. Gdy tydzień temu sędzia zakwestionował Ostrovii dwa tłumiki, to pożyczyliśmy im swoje. W tym przypadku nie wpuszczono nawet na stadion mającego odpowiednie uprawnienia lekarza, którego ściągnęliśmy. Uważałem prezesa PSŻ za innego człowieka, jednak pomyliłem się co do niego. Gdy zwróciłem się prośbą o pomoc, to odpowiedział z lekceważącym uśmiechem, że nie i koniec. Gdy powiedziałem, że mamy niepełną drużynę, nie jedziemy i żeby nam wpisano walkower, to wówczas zostałem wyzwany od najgorszych. Grożono mi nawet pozwem i puszczeniem z torbami itd.

- Miałem na meczu gości z Poznania, ludzi biznesu, wśród nich m.in. byłego prezesa klubu sportowego, którzy tak w żartach przed spotkaniem mówili: Sorry Ireczku, ale my będziemy kibicować swoim. Jednak gdy zobaczyli zachowanie prezesa PSŻ, kibiców oraz spikera zapowiadającego, że Greg Hancock nie będzie dopuszczony do startu, to byli bardzo zniesmaczeni. Jakieś yes, yes, yes i głupie uśmiechy – nie tak to powinno wyglądać. Najpierw sprzedaje się bilety na Grega Hancocka, a potem oszukuje ludzi - stwierdził prezes Stali Rzeszów.

Stal Rzeszów z Poznania wyjechała z jednym punktem meczowym. W spotkaniu Iveston PSŻ Poznań - Stal Rzeszów padł remis. - Chłopaki dawali jednak z siebie wszystko. W całej tej sytuacji, bardzo fajnie zachował się Greg, który biegał po parku maszyn, służąc radą i pomocą. Biorąc pod uwagę fakt, że gospodarze nie mieli ani jednego problematycznego biegu – a przypomnę że u nas było wykluczenie i taśmy – to i tak zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze.

Nawrocki odniósł się także to sytuacji związanej z Aureliuszem Bielińskim. - Tak na dobrą sprawę jechaliśmy 5 na 7, bo wysypał nam się jeszcze Aureliusz Bieliński. On już wcześniej miał troszeczkę takie doły, bowiem chciał kończyć karierę. Próbowaliśmy mu pomóc m.in. organizując dodatkowe sesje z naszym trenerem mentalnym. Niestety, chłopak sobie z tym wszystkim nie poradził. Trochę się temu nie dziwię, bo miał on ostatnio trudny okres: przejście do nowego klubu i rodzinna tragedia, w postaci śmieci ojca. Jednak skoro zdecydował się jechać, to trzeba było jechać. A takich rzeczy, żeby specjalnie wjeżdżać w taśmę, nie wolno robić. Gdzieś tam od słowa do słowa, doszło do przepychanek. Nie była to jednak żadna bójka. Całe to zajście plus brak jazdy skutkowało zawieszeniem Bielińskiego w prawach zawodnika. Szkoda, bo chcieliśmy mu w Poznaniu dać jeszcze jedną szansę. Wprawdzie była opcja, żeby w jego miejsce desygnować Mateusza Rząsę, ale trener zdecydował, że będzie lepiej, gdy Mateusz pierwsze biegi pojedzie na torze w Rzeszowie.

-
Mogę kibicom obiecać, że jestem otwarty na ich uwagi i czytam wszystkie opinie. Planujemy całkowicie zmienić zarządzanie. Chcę, by w momencie kiedy nie ma mnie w Rzeszowie, wszystkim zarządzała osoba z zewnątrz, nie powiązana z tym środowiskiem Nie będzie zatem już żadnych znajomości, układów itd. - podkreślił w rozmowie z Super Nowościami.

Nawrocki docenił także swoim współpracowników. - Ciągle uczę się tego rzeszowskiego środowiska. Radzę sobie z zarządzaniem, jestem bardzo liberalny, ale do pewnego momentu. Obecnie nieco ustawiam mojego następcę, Marcin Janika, bo to przecież jeszcze młody człowiek, który – co pragnę podkreślić – bardzo mi pomaga i mocno działa. Podobnie zresztą jak Aurelia Wach. To są naprawdę cenni pracownicy. Cenię sobie też współpracę z Januszem Stachyrą. To, co mi o nim mówili i pisali wcześniej, okazało się nieprawdą. Fakt, że ma swój specyficzny sposób bycia, ale jest człowiekiem bardzo konkretnym, który zjadł zęby na żużlu. Tak więc są w Rzeszowie ludzie, których cenię i oni na pewno zostaną. Musimy jednak działać, bo nie może być tak, że sportowo mamy wszystko ustawione, a organizacyjnie przytrafiają nam się takie wpadki.

Źródło: Super Nowości


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.6488 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl