Fajfer z nowym klubem w Elitserien

Oskar Fajfer

Oskar Fajfer (fot. Joanna Michalkiewicz)

Oskar Fajfer w sezonie 2018 miał reprezentować w szwedzkiej Elitserien barwy Lejoen Gislaved. Ciężko byłoby mu się przebić do ligowego składu, wobec czego Polak zdecydował się na zmianę klubu.

Gnieźnianin wziął udział w jednym sparingu w Gislaved, w którym wykręcił pięć punktów, odnosząc jedno indywidualne zwycięstwo. Anders Frojd w tym roku ma z kogo wybierać, bowiem w kadrze znajduje się m.in. Maksym Drabik, Chris Holder, Frederik Jakobsen, Jonas Jeppesen, Timo Lahti czy Piotr Pawlicki, Rohan Tungate i Kacper Woryna. Przy takim zespole, Fajferowi byłoby ciężko o regularne starty tym teamie.

Fajfera zdecydował się wypożyczyć rywal ligowy Lejonen - Vastervik Speedway, gdzie szukano również zastępstwa za kontuzjowanego Maksima Bogdanowa. - Czuliśmy, że musimy działać, gdy przekazano nam informację, że Maksima może nie być z nami przez dłuższy czas. Musieliśmy znaleźć kogoś, kto mieści się w podobnym zakresie średniej, a Fajfer pokazał rok temu, że Ljungheden Arena mu pasuje (Polak w meczu Allsvenskan League w Vastervik wykręcił 13 punktów - 3,3,3,D,3,1 - dop. aut.) - powiedział Morgan Andersson.

Vastervik Speedway wygrało swój inauguracyjny mecz w sezonie 2018 z Indianerną Kumla 48:42. Liderem gospodarzy był Peter Kildemand, a szesnaście punktów łącznie dorzucił Grzegorz Zengota (6) oraz Bartosz Smektała (10). We wtorek drużyna Anderssona uda się do Avesty.

źródło: inf. prasowa


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1306 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl