REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Finał MIMP (Częstochowa) - zapowiedź

Michał Gruchalski

Michał Gruchalski (fot. Patryk Kowalski)

3 sierpnia (piątek) w Częstochowie poznamy tegorocznego Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Złota wywalczonego przed rokiem w Rybniku bronił będzie reprezentant Fogo Unii Leszno - Bartosz Smektała.

Ubiegłoroczny finał rozegrany został 15 lipca w Rybniku. Triumfował wówczas Bartosz Smektała przed Dominikiem Kuberą i Kacprem Woryną, który brązowy medal zapewnił sobie w biegu dodatkowym, kiedy pokonał Oskara Polisa. Dopiero szóste miejsce zajął Maksym Drabik, któremu defekt odebrał walkę o medale. Poza Woryną i Polisem, którzy są już seniorami, pozostali staną przed kolejną szansą na wywalczenie krążków w krajowym czempionacie.

To drugi finał MIMP w Częstochowie w ostatnich latach. Poprzedni w 2016 roku wygrał sensacyjnie Daniel Kaczmarek, który pogodził faworytów - Pawła Przedpełskiego, Bartosza Smektałę i Krystiana Pieszczka. Leszczyńskiemu zawodnikowi z Get Well Toruń obiekt przy ul. Olsztyńskiej pasuje, ale i Smektała radzi sobie tutaj bardzo dobrze, co potwierdził tylko w ostatnim meczu PGE Ekstraligi. Skreślać nie warto też m.in. Wiktora Lamparta czy Sebastiana Niedźwiedzia, który przy odrobinie szczęścia może stanąć na podium tych zawodów. Za faworyta mimo wszystko uważać trzeba Maksyma Drabika, a gospodarze chcieliby z pewnością, by sporo namieszał jedyny w stawce reprezentant gospodarzy - Michał Gruchalski. Kibice mogą żałować, że z powodu kontuzji nie przyjedzie Dominik Kubera.

Tegoroczna stawka finalistów jest piekielnie mocna. Niespodzianką można nazwać tylko obecność Mateusza Bartkowiaka, a brak Rafała Karczmarza. W finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski zobaczymy dwunastu reprezentantów klubów z PGE Ekstraligi oraz czterech z Nice 1. Ligi Żużlowej. W gronie rezerwowych znaleźli się Karol Żupiński i Patryk Rolnicki. Pierwotnie z siedemnastym numerem na plastronie miał startować Wiktor Trofimow, lecz zastąpi on pod Jasną Góra - Kuberę.

Ceny biletów na tegoroczny finał MIMP ustalono na następującym poziomie: bilet normalny – 20 zł, bilet ulgowy – 15 zł. Za darmo rywalizację najlepszych juniorów w Polsce obejrzą posiadacze całorocznych karnetów oraz dzieci do 12-tego roku życia (urodzone w 2006 roku i później). Cena programu wyniesie 3 zł.

Lista startowa:
1. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno)
2. Hubert Czerniawski (Cash Broker Stal Gorzów)
3. Mateusz Bartkowiak (Cash Broker Stal Gorzów)
4. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin)
5. Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław)
6. Jakub Miśkowiak (Orzeł Łódź)
7. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) Wiktor Trofimow (Fogo Unia Leszno)
8. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)
9. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
10. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław)
11. Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra)
12. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
13. Oskar Bober (Speed Car Motor Lublin)
14. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
15. Alan Szczotka (Cash Broker Stal Gorzów)
16. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń)
17. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
18. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów)

Ankieta nie istnieje

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0336 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl