Gaetan Stella kolejnym pechowcem po RK IMŚ w Mariańskich Łaźniach

Gaetan Stella

Gaetan Stella (fot. Kevin Sarlat)

W niedzielę na łamach naszego portalu informowaliśmy o kontuzji Alexa Daviesa, który nabawił się urazu podczas eliminacji do Challeng'u IMŚ na długim torze. Australijczyk nie jest jednak jedynym pechowcem.

Dobrze zawody rozpoczęły się dla francuskiego reprezentanta - Gaetana Stelli. Żużlowiec miał po trzech seriach na swoim koncie dziesięć punktów i biorąc pod uwage, że awans wywalczyć miało dwunastu jeźdźców, był krok od zapewnienia sobie miejsca w Challengu IMŚ. Niestety, w czwartym biegu zaliczył groźny upadek, po którym na torze się już nie pojawił.

W dziewiętnastym wyścigu turnieju, na pierwszym łuku Stella upada wraz z Edwardem Kennettem. Anglik po tym zdarzeniu również wycofał się z dalszej jazdy, a jak przekazał Christian Bouin, działacz francuskiej federacji, reprezentant jego kraju i zarazem zawodnik Morizes Moto Club na skutek kraksy został solidnie poobijany, ale doszło także do bolesnych ran na twarzy. Tym samym Stellę czeka jakiś czas absencja od jazdy w lewo, a to z kolei oznacza brak tego zawodnika w 2. barażu Speedway of Nations w Manchesterze.

źródło: własne


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.452 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl