REKLAMAeWinner Banner

Szwedzi najgroźniejsi dla Polaków? Lindbaeck: Jedziemy wygrać

Antonio Lindbaeck i Janusz Kołodziej

Antonio Lindbaeck i Janusz Kołodziej (fot. Jarosław Pabijan)

Bardzo dobra dyspozycja podczas 2. barażu Speedway of Nations dała Fredrikowi Lindgrenowi i Antonio Lindbaeckowi zwycięstwo w Manchesterze. Teraz obaj mają chwilę czasu na złapanie oddechu, a w piątek rozpoczną walkę o medale.

Szwedzi w Manchesterze czuli się bardzo dobrze, o czym świadczyć może ich postawa na torze. Na 30 punktów do zdobycia, stracili tylko cztery punkty, gdy w dziesiątym biegu dnia pokonali Australijczyków 4:2 oraz w dwudziestym biegu dali się ograć Brytyjczykom 4:2. Pozostałe cztery biegi, choć ze słabszymi rywalami, kończyli z podwójnym zwycięstwem. Patrząc na jazdę duetu Lindgren - Lindbaeck na National Stadium, dało się zauważyć, że to może być najgroźniejszy rywal dla Polaków w finale.

- To był dla nas dobry wieczór. Zrobiliśmy to, co do nas należało i awansowaliśmy do Wrocławia, który staje się teraz dla nas priorytetem. Musimy trochę ciężej popracować, ale myślę, że jesteśmy dobrym zespołem i pokazaliśmy to dzisiejszego wieczora. Z Fredrikiem myślimy tak samo - przyjechaliśmy na zawody, aby wygrać. Teraz chcemy to samo zrobić we Wrocławiu! - powiedział po zawodach Lindbaeck.

W niektórych wyścigach dało się zauważyć, że Szwedzi miewali problemy na starcie, nieco przesypiali ten moment startowy, ale momentalnie nadrabiali te straty na dystansie, jakby mieli w motocykle włożone niesamowicie szybkie jednostki napędowe. - Nawet jeśli zostaniemy z tyłu, wciąż mamy cztery okrążenia, dopóki nie zobaczymy flagi z szachownicą. Jedziemy o zwycięstwo i  nic więcej.

Sprzedaż prowadzona będzie przez stronę KupBilet.pl oraz w salonach Empik i STS w całej Polsce. W sprawie biletów do strefy Super VIP prosimy o bezpośredni kontakt z klubem WTS Sparta Wrocław: sekretariat@wts.pl.

Awizowane składy:
I. Polska:

1. Maciej Janowski
2. Patryk Dudek
Rez. Maksym Drabik
Menadżer: Marek Cieślak

II. Rosja
1. Artiom Łaguta
2. Emil Sajfutdinow
Rez. Gleb Czugunow

III. Niemcy
1. Kai Huckenbeck
2. Martin Smolinski
Rez. Michael Hartel

IV. Dania
1. Michael Jepsen Jensen
2. Kenneth Bjerre
Rez. Frederik Jakobsen

V. Szwecja
1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Lindbaeck
Rez. Joel Kling

VI. Wielka Brytania
1. Tai Woffinden
2. Craig Cook
Rez. Robert Lambert

VII. Australia
1. Jason Doyle
2. Max Fricke
Rez. Jaimon Lidsey

źródło: własne+speedwaygp.com

 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1064 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl