REKLAMAeWinner Banner

Miśkowiak wraca po kilku latach do Vetlandy

Robert Miśkowiak

Robert Miśkowiak (fot. Paulina Grabowska)

Robert Miśkowiak w sezonie 2018 poza łódzkim Orłem, będzie miał drugiego pracodawcę. Został nim szwedzki klub Vetlanda Speedway, gdzie niegdyś polski żużlowiec miał już okazję zdobywać punkty.

Doświadczony już żużlowiec, w przeszłości startował w szwedzkich rozgrywkach. Był zawodnikiem kilku klubów, a z Vastervik Speedway w 2006 roku sięgnął po tytuł Drużynowego Mistrza Szwecji, choć sam Miśkowiaka wiele się w tych rozgrywkach nie najeździł, bowiem tylko jedno spotkanie. Wówczas liderami tego zespołu byli Sebastian Ułamek i Tomasz Gollob.

Trzy sezony później Miśkowiak startował właśnie w Elit Vetlandzie, która w 2009 roku dotarła do półfinałów. W decydującej walce o miejsce w finale, jeźdźcy ci ulegli jednak Vargarnie Norrkoeping (100:94), osiągając z kolei lepszy wynik małych punktów od Indianerny Kumla (Indianie ulegli Lejonen 101:91), co pozwoliło zająć Polakowi i jego kolegom trzecie miejsce.

Teraz były Indywidualny Mistrz Świata Juniorów wraca do klubu z Vetlandy i sztab szkoleniowy wierzy, że jego doświadczenie będzie bardzo ważne w zespole, tym bardziej, że średnia 0,550 pozwala na wiele manewrów taktycznych. Polak w szwedzkim zespole zastąpi Duńczyka - Rasmusa Jensena.

źródło: vetlandaspeedway.se


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0577 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl