Coraz więcej szczegółów dot. Diamond Cup. Są też pierwsze nazwiska

Greg Hancock

Greg Hancock (fot. Jarosław Pabijan)

Jak Państwa w ostatnim czasie informowaliśmy, Ireneusz Nawrocki dopiął swego i zorganizuje w sezonie 2018 rozgrywki o nazwie Speedway Diamond Cup! Do udziału w czempionacie zgłosili się m.in. Greg Hancock czy Rune Holta.

Pod koniec maja otrzymaliśmy zdjęcie banneru reklamującego zawody Speedway Diamond Cup we francuskim Lamothe Landerron. Żużlowcy mają tam zawitać 17 sierpnia i będzie to oficjalna inauguracja zmagań. Na plakacie widniała informacja, że rozegranych zostanie 5 rund, w których udział weźmie szesnastu jeźdźców z Gregiem Hancockiem na czele. W niedzielę Ireneusz Nawrocki potwierdził wszystkie te doniesienia. Finał odbędzie się oczywiście w Rzeszowie - 14 października.

Organizator przewidział niezwykle atrakcyjne nagrody dla najlepszych zawodników. Zwycięzca rozgrywek otrzyma diament o wartości 500 tysięcy złotych, kolejny żużlowiec diament o wartości 350 złotych, trzecie miejsce - 200 tysięcy złotych, a czwarte - 100. Aby wziąć udział w zawodach, zawodnik musi wcześniej wpłacić 1000 euro. - To tak zwane wpisowe. W polskim związku żużlowym śmiano się ze mnie i nikt nie wierzył, że żużlowiec sam z siebie będzie wpłacał jakieś pieniądze. A ja już mam kilka wpłat na koncie - wyjaśnia Nawrocki.

Gwiazdą imprez, która ma przyciągać kibiców na stadiony będzie Amerykanin - Greg Hancock. Oprócz niego gotowość do jazdy zadeklarowali już inni zawodnicy Stali Rzeszów - Nick Morris, Tomasz Jędrzejak czy Karol Baran, a także zawodnicy klubów z PGE Ekstraligi - Rune Holta (Get Well Toruń), Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) i Krystian Pieszczek (MRGARDEN GKM Grudziądz). Z czasem, ogłaszane będą kolejne nazwiska uczestników. Wkrótce poznamy także pełen kalendarz i terminarz tych rozgrywek. - Kolejne zawody odbędą się w Niemczech, Czechach lub na Węgrzech i na Słowenii lub w Chorwacji - mówił prezes Nawrocki.

Są też jednak złe informacje dla kibiców. Fani, którzy chcieliby obejrzeć zawodników walczących w Speedway Diamond Cup będą musieli wydać na bilety dość sporo. Bilet normalny ma kosztować od 80 do 120 złotych, a na zniżkę mogą liczyć kibice Stali Rzeszów. Kto ma karnet, otrzyma ok. 15 procent zniżki.

źródło: rzeszow.wyborcza.pl


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0996 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl