Międzynarodowe ściganie w Krsko z Mistrzem Europy i wicemistrzem świata par

Andriej Kudriaszow

Andriej Kudriaszow (fot. Patryk Kowalski)

24 czerwca w słoweńskim Krsko czekają nas międzynarodowe zawody z udziałem dość ciekawej stawki uczestników. Już teraz, największą gwiazdą jest Mistrz Europy - Andrzej Lebiediew, a znamy nazwiska połowy zawodników.

Włodarze Avto Moto Drustvo Krsko obiecali jakiś czas temu swoim kibicom, że na zaplanowany na 24 czerwca turniej o Zlati znak Obcine Krsko in pokal Franca Babica skompletują najciekawszą obsadę jaką będą mieli możliwość. Zadanie ułatwił nieco fakt, że w tym dniu nie jeździ polska liga, a w Europie do rozegrania jest tylko Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze w niemieckim Bielefield. Chętnych do jazdy zatem nie brakuje.

Przed rokiem turniej o Zlati Znak zakończył się triumfem Juricy Pavlica, który pokonał Sebastiana Ułamka i Nicka Skorję. Piąte miejsce zajął Mariusz Puszakowski, siódme Mariusz Fierlej. W Memoriale Franca Babica z kolei triumfował Ułamek, a Fierlej stanął na trzecim stopniu podium. W tym roku obsada póki co jest zdecydowanie mocniejsza, niż przed dwunastoma miesiącami. Organizatorzy przekazali nazwiska ośmiu zawodników, a wśród nich m.in. Indywidualny Mistrz Europy - Andrzej Lebiediew, wicemistrz świata par z Monster Energy FIM Speedway of Nations - Robert Lambert czy Anders Thomsen i Andriej Kudriaszow.

Dotychczas ogłoszeni uczestnicy:
1. Anders Thomsen (Dania)
2. Robert Lambert (Wielka Brytania)
3. Andriej Kudriaszow (Rosja)
4. Jurica Pavlic (Chorwacja)
5. Oliver Berntzon (Szwecja)
6. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
7. Michele Paco Castagna (Włochy)
8. Nicolai Klindt (Dania)

źródło: AMD Krsko


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.5489 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl