REKLAMAeWinner Banner

Michael Haertel z urazem przedramienia

Michael Hartel

Michael Hartel (fot. Roman Biliński)

Trzynasty bieg okazał się być pechowy dla dwójki Niemców, rywalizujących wczoraj o punkty w 2. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze. Wiemy już, że kontuzją przypłacił ten upadek Michael Haertel.

We wspomnianym wyścigu, Martin Smolinski rywalizował o miejsce drugie i trzecie z Michaelem Haertelem. Starszy z Niemców zdecydował się odważnie zaatakować po szerokiej, ale popełnił błąd, pociągnęło go w bandę i uderzył w drewniany już element konstrukcji. Niestety, jadący tuż za nim Haertel został trącony motocyklem i również upadł. Prędkość i siła uderzenia była tak duża, że jestem z motocykli znalazł się na pasie bezpieczeństwa, oddzielającym tor od trybun.

W niedzielne wczesne popołudnie pojawiła się informacja dotycząca stanu zdrowia Michaela Hartela. Team żużlowca w mediach społecznościowych przekazał, że u „Michiego” podczas badań w miejscowym szpitalu zdiagnozowano złamanie prawej kości przedramienia. W poniedziałek żużlowiec ma się udać do szpitala w Dingolfinger, gdzie zostanie podjęta decyzja czy potrzebna będzie operacja.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

źródło: fb.com/Speedway Racing Germany


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0825 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl