Amatorzy z Polski i Norwegii charytatywnie dla Mikołaja

Żużel amatorski

Żużel amatorski (fot. Barbara Żurek)

7 lipca rozegrany zostanie Grudziądzki Turniej Żużlowy z udziałem norweskich i polskich żużlowców-amatorów „Jedziemy dla Mikołaja”. Dla gospodarzy będzie to okazja do rewanżu za ubiegłoroczną porażkę.

W ubiegłym roku żużlowcy-amatorzy pomagali 7-letniemu Michałowi, który choruje na nowotwór tkanek miękkich. Gospodarze zdecydowali się wesprzeć m.in. Wojciechem Żurawskim, który niegdyś ścigał się zawodowo w lewo, a jego partnerem był wówczas... ksiądz. Żurawski pokazał klasę i zdobył dwanaście punktów, a w komplecie przeszkodził mu defekt motocykla. Swoje zrobił także Mateusz Durkowiak (14 pkt.), ale to było za mało. Szyszkowski Team Grudziądz uległ wówczas Oslo MK 45:50.

Dla Norwegów najwięcej punktów wywalczyli - Arne Svendsen, Roy Martinsen oraz Kenneth Smith - wszyscy po 8 punktów. W zespole startowało także kilku Polaków, którzy na co dzień mieszkają i pracują w Norwegii, uprawiając amatorski speedway w ojczyźnie Rune Soli czy Larsa Gunnestada.

Początek zawodów wyznaczono na godzinę 12:00. Tym razem uczestnicy pomogą 5-letniemu Mikołajowi, zmagającemu się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Wstęp wolny, a organizatorzy przewidują różnego rodzaju atrakcje jak np. pokaz straży pożarnej czy motocykli żużlowych, a także animacje dla dzieci i licytacje.

Obecnie nie znamy składów obu drużyn. Polacy mają być reprezentowani m.in. przez Huberta Cieńskiego i Patryka Frankiewicza z AKŻ Wataha Gorzów Wielkopolski. Wystąpić ma również Marysia Przybyłek. Norwegowie z kolei przyjadą do Polski w aż dwunastoosobwej obsadzie.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.03 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl