REKLAMAYT
REKLAMAwosp

Rebelianci zakończyli współpracę z Brytyjczykiem i Duńczykiem

Charles Wright (kask biały)

Charles Wright (kask biały) (fot. Ian Charles)

Somerset Rebels, czwarta obecnie drużyna rozgrywek SGB Premiership, zdecydowała się na zmiany w swojej kadrze i podjęła decyzję o zakończeniu współpracy z Charles'em Wrightem oraz Jonasem Jeppesenem.

Brytyjczyk, który w lidze polskiej broni barw OK Kolejarza Opole i występuje w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej, był jak dotąd czwartym najlepszym zawodnikiem Rebeliantów pod względem średniej biegopunktowej. Wright wyrobił w 42 biegach średnią wynoszącą 1,619. Jeppesen był natomiast najsłabszym ogniwem Somerset Rebels. Duńczyk w sześciu spotkaniach zdobył dla Rebeliantów 15 punktów z trzema bonusami. Menadżer zespołu Garry May podjął decyzję o zakończeniu współpracy z powyższymi zawodnikami. 

W ich miejsce klub postanowił zatrudnić Clausa Vissinga oraz Nicolasa Covattiego i to oni występować będą u boku m.in. Jasona Doyle'a oraz Jacka Holdera. Nowi zawodnicy Somerset Rebels szansę debiutu w niebiesko-biało-czerwonych barwach otrzymają w środę podczas pojedynku z Poole Pirates, ostatnim w chwili obecnej zespołem w SGB Premiership, na Oak Tree Arena.

Dla ulubieńca fanów Charlesa Wrighta był to szósty z rzędu sezon z Rebeliantami, jednak klub poinformował, iż znalazł się w sytuacji, która nie pozwoliła na dalszą współpracę z 29-latkiem. Garry May, menadżer i jeden z promotorów Somerset Rebels, przyznał na łamach oficjalnej strony klubowej. - Dokonywanie zmian w składzie nie należy do przyjemnych z zadań menadżera drużyny, w szczególności jeśli dotyczy to jednej z wieloletniej podpory drużyny. Jestem w zupełności szczery i przyznaje, iż podjęcie decyzji o zakończeniu współpracy z Charlesem Wrightem, jest decyzją, którą nie sądziłem, że kiedykolwiek podejmę. Niestety w ostatnim tygodniu miały miejsce wydarzenia, które zmusiły mnie do działania. Rozumiem, że odesłanie kogoś na ławkę wiążę się z brakiem możliwości do walki o  punkty, a tym samym o pieniądze, jednak moja praca polega na podejmowaniu decyzji, które mają na celu dobro drużyny. Zmiana zawodników, ze strategicznego i taktycznego punktu widzenia, stanowi próbę poprawienia wyników, a ja jako menadżer muszę być w stanie jej dokonać. Charles nie postrzegał pewnych spraw w ten sam sposób i niestety doszliśmy do patowej sytuacji. Musiałem zrobić coś, aby utrzymać dobrą atmosferę. Powtarzałem to już wiele razy – drużyna odnosi sukcesy wtedy, kiedy jest szczęśliwa – podkreślił May.

Menadżer Somerset Rebels wypowiedział się także na temat Jonasa Jeppesena i stwierdził, że mimo wszystko ma nadzieję na dalszą współpracę z Duńczykiem w przyszłości. - Współczuję Jonasowi i wierzę, że kiedyś będzie bardzo skutecznym zawodnikiem. Przyjrzałem się jednak drużynie i czułem, że muszę dokonać zmian na pozycji, na której występował. Jonasowi brakowało ścigania i nie doszedł do odpowiedniego poziomu, tak szybko jak liczyłem. Mimo, że obecnie jest poza zespołem, mam nadzieję, że w przyszłości pojawi się możliwość dalszej z nim współpracy. 

Claus Vissing występował już w barwach Somerset Rebels w 2012 roku, a w tym jest także zawodnikiem Glasgow Tigers, drużyny występującej w SGB Championship. Dla Nicolasa Covatti będzie to pierwsza styczność z Rebeliantami, ale również uczestniczy w rozgrywkach SGB Championship, w barwach Ipswich Witches.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.097 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl