Sajfutdinow napisał list do Putina!

Emil Sajfutdinow

Emil Sajfutdinow (fot. Wojta Zavřel)

Emil Sajfutdinow, po zwycięstwie w Speedway of Nations, postanowił zadbać o dobro rosyjskiego żużla. Rosjanin napisał list do prezydenta Władimira Putina, mający na celu wymusić odpowiednie wsparcie dla czarnego sportu.

Jak wiadomo, około miesiąc temu, Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta zdobyli mistrzostwo świata par w turnieju Speedway of Nations. Był to pierwszy tak ważny sukces speedwaya w Rosji, co wykorzystać postanowił Sajfutdinow, który poprosił prezydenta Putina o wsparcie.

- Kiedy zdobyliśmy złoto, w naszym kraju przeszło to zupełnie bez echa. Postanowiłem więc napisać odpowiednie pismo do prezydenta i ministra sportu, by przedstawić im historię, jaką niewątpliwie napisaliśmy. Chciałem też poinformować o tym, jak wygląda speedway w Rosji i jak wiele potrzebujemy, by nasze mistrzostwo nie było jednorazowym występkiem. Wiem, że dopiero co skończył się mundial, lecz liczę, że nasza aktywność przyniesie odpowiedni skutek - powiedział Sajfutdinow w rozmowie z portalem speedwaygp.com.

Według informacji podawanych przez najlepszych zawodników w Rosji, nie są oni w żaden sposób wspierani przez rząd, choć godnie reprezentują swój kraj. Celem Sajfutdinow jest rozpoczęcie partnerskiej współpracy na linii zawodnicy - organy państwowe.


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6328 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl