Czas na szósty finał MMPPK w Gorzowie

Alan Szczotka i Hubert Czerniawski

Alan Szczotka i Hubert Czerniawski (fot. Roman Biliński)

Tegoroczny finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zgodnie z kalendarzem powinien zostać rozegrany na torze we Wrocławiu. Działacze Betard Sparty Wrocław i Cash Broker Stali Gorzów doszli jednak do porozumienia i zawody przeniesiono do Gorzowa.

Młodzieżowcy o medale będą rywalizować już w najbliższy piątek. Będzie to szósty finał MMPPK rozegrany na gorzowskim obiekcie. Po raz pierwszy odbył się w 1991 roku. Zawody toczyły się praktycznie przy pustych trybunach, ponieważ w finale zabrakło reprezentantów gospodarzy. Złoto wówczas zdobyła para Apatora Toruń, która okazała się lepsza m.in. od Unii Tarnów oraz Morawskiego Zielona Góra. Na kolejny finał gorzowscy fani musieli czekać aż 14 lat. W 2005 roku wygrała Unia Leszno. W barwach Byków występował Krzysztof Kasprzak. Po srebro sięgnęli tarnowianie, a brąz przypadł gorzowianom.

Poźniej gorzowskie finały MMPPK odbywały się w 2008 i 2010 roku. Najpierw triumf świętowali juniorzy z Rybnika, którzy w pokonanym polu pozostawili równieśników z Ostrowa i Rzeszowa. Dwa lata później atut własnego toru nareszcie wykorzystali gospodarze, którzy zdobyli złoto. Na podium zameldowali się wtedy również torunianie i rybniczanie.

Ostatni finał na stadionie w Gorzowie rozgrywał się w 2015 roku. Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer i Rafał Karczmarz nie dali szans rywalom zdobywając kolejny krążek z najcenniejszego kruszcu.

Jak będzie teraz? W zawodach wystartują młodzieżowcy Betard Sparty Wrocław, forBET Włókniarza Częstochowa, ROW-u Rybnik, Stali Gorzów, Fogo Unii Leszno, Falubazu Zielona Góra i Grupy Azoty Unii Tarnów. Początek zawodów o godzinie 17:30. Posiadacze karnetów wejdą na finał bezpłatnie.

Źródło: echogorzowa.pl


TAGIMMPPK

1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • GregTarnów 1 ponad rok temu

    Wrocław w tym finale nie powinien jechać.

Artykuł załadowany: 0.6911 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl