REKLAMAeWinner Banner

Opole jako wisienka na bydgoskim torcie (zapowiedź)

Jerzy Kanclerz, Tomasz Orwat, Mateusz Jagła

Jerzy Kanclerz, Tomasz Orwat, Mateusz Jagła (Fot. Łukasz Wilk )

Dzisiejszym spotkaniem, Polonia Bydgoszcz pożegna się z sezonem 2018.  Jednak spotkanie z OK Kolejarzem Opole, może być jednym z ciekawszych widowisk, jakie kibice mieli okazję oglądać na stadionie przy ulicy Sportowej 2.

Ubiegły tydzień przyniósł „Gryfom” niespodziewany scenariusz. Polonia Bydgoszcz wygrała z Unią Stainer Kolejarz Rawicz 40:0. Pomimo walkowera, został rozegrany mecz towarzyski, który pozostawił ogromny niedosyt. Dlatego ostatni mecz sezonu będzie stanowił sportową rekompensatę za wydarzenia z poprzedniego tygodnia.

Sezon 2018 w wykonaniu Polonistów był dość specyficzny. Przez sromotne porażki oraz niespodziewane zwycięstwa, aż po  porzucenie  zespołu przez Oskara Ajtnera-Golloba na rzecz domniemanej kariery muzycznej i powrót do drużyny w wielkim stylu. Czego można się zatem spodziewać w niedzielnym spotkaniu? Z całą pewnością mocnych punktów wyżej wymienionego „wnuka marnotrawnego”.  Solidnym filarem drużyny, jest również Rene Bach. Choć Jerzy Kanclerz nie zdradził, który zawodnik znajdzie miejsce pod numerem trzynastym, można przypuszczać, że on narodowości francuskiej, co też byłoby gwarantem zadowalającej zdobyczy punktowej.

Wielką niespodzianką może być wyścig juniorski. Z jednej strony utalentowany, aczkolwiek wracający po kontuzji Jarek Krzywosz, z drugiej mocno w tym roku napędzony Tomek Orwat. Gdybym miała postawić na konkretne rozstrzygnięcie biegu numer dwa, musiałabym rzucić monetą.

W składzie OK Kolejarza Opole, pojawił się dawno niewidziany Sebastian Ułamek. Ciężko prognozować, w jakiej formie znajduje się zawodnik. Odpowiedzią, będzie jego dzisiejszy występ. Przed bydgoską publicznością, swój debiut w barwach Opola zaliczy Mads Hansen, wypożyczony w ostatniej chwili z Falubazu Zielona Góra. W awizowanym składzie znajduje się również Denis Gizatullin, który w pierwszych dniach sierpnia zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek. W ostatnim czasie Giza mocno skupił się na rehabilitacji i wydaje się, że po skutkach upadku z 3 sierpnia nie ma już śladu.

Polonia Bydgoszcz będzie chciała pożegnać się z sezonem  w dobrym stylu. Z całą pewnością nie zabraknie walki, bo jak zdradził mi jeden z zawodników „chcemy w ten sposób podziękować kibicom, że przez cały sezon w nas wierzyli.” Takich słów nie rzuca się na wiatr.

Awizowane składy:

OK Kolejarz Opole:
1. Hubert Łęgowik
2. Denis Gizatullin
3. Oskar Polis
4. Sebastian Ułamek
5. Kevin Woelbert
6. Jarosław Krzywosz

Polonia Bydgoszcz:
9. Oskar Ajtner-Gollob
10. Valentin Grobauer
11. Rene Bach
12. Damian Adamczak
13.
14. Tomasz Orwat

Początek meczu: 17:00
Sędzia: Tomasz Proszowski

Ankieta nie istnieje

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0151 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl