REKLAMAeWinner Banner

Zapadł wyrok w sprawie próby korupcyjnej sponsorów Get Well!

Kacper Gomólski

Kacper Gomólski (fot. Barbara Żurek)

Ubiegłej jesieni żużlowym światem wstrząsnęła informacja o tym, że dwóch sponsorów toruńskiego żużla próbowało przekupić zawodnika Wybrzeża Gdańsk, aby zapewnić Aniołom utrzymanie w PGE Ekstralidze. Zapadł już wyrok w tej sprawie!

Przypomnijmy, że w październiku 2017 roku dwóch sponsorów Kacpra Gomólskiego, którzy jednocześnie dorzucali pieniądze do budżetu Get Well Toruń, oferowało żużlowcowi 100 tysięcy złotych za słabszą dyspozycję w rewanżowym meczu barażowym. Sugerowano, by 25-latek zasymulował problemy sprzętowe. Zawodnik nie zgodził się na to podczas pierwszej rozmowy, a drugą nagrał i poinformował o sprawie włodarzy swojego klubu.

Podczas śledztwa zatrzymano dwie osoby, Karola K. i Mariusza W. Początkowo mężczyźni nie przyznawali się do winy, ale po przedstawieniu im dowodu w postaci nagrania zmienili swoje zeznania. Obaj chcieli dobrowolnie poddać się karze. Jak podaje Express Bydgoski, teraz wiadomo już, że sąd rejonowy w Gnieźnie przychylił się do ich wniosku.

Karol K. otrzymał wyrok w postaci dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz sześćdziesiąt tysięcy złotych grzywny. Mariusza W. również ukarano dziesięcioma miesiącami więzienia, ale w zawieszeniu na rok. Za to musi on zapłacić sto tysięcy złotych.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9549 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl