REKLAMAeWinner Banner

Panie Ułamek, jak Ci nie wstyd? (komentarz)

DETEKTOR KRYTYKA

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 września 2018, 20:57 komentarzy 1
Sebastian Ułamek

Sebastian Ułamek (fot. Roman Biliński)

Dla Kolejarza Opole już za kilka dni sezon 2018 się zakończy. Razem z kolegami, kevlar na kołek odwiesi Sebastian Ułamek, dla którego ostatni sezon był wstydliwie słaby. Jednak czy doświadczony zawodnik takowy wstyd odczuwa?

Kiedy Sebastian Ułamek, jeszcze przed rokiem jeżdżący w PGE Ekstralidze, podpisał w listopadzie kontrakt z Kolejarzem Opole, uznawano to za transferowy hit 2. Ligi Żużlowej. Nie często bowiem zdarza się, by zawodnik startujący kiedyś w Grand Prix schodził do najniższej klasy rozgrywkowej w kraju, którą powinien z łatwością roznosić po kątach. Jak wielki więc musiał być zawód kibiców, którzy na wiosnę zobaczyli Ułamka na torze.

Co by nie mówić, postawa wychowanka Włókniarza Częstochowa przez cały rok była gorzej niż słaba. Wystarczy zauważyć, że doświadczony żużlowiec nie tylko miał problemy z prowadzeniem sportowego trybu życia (o czym świadczy legendarna już tusza), ale także, zgodnie ze słowami kibiców, nie dawał z siebie prawdziwych 100 procent. Przez to jego średnia wynosi obecnie 1,444 na bieg, co jest wynikiem gorszym od choćby Arkadiusza Potońca czy Edwarda Mazura. 

Tym samym nasuwa się jedno, bardzo ważne pytanie. Czy Sebastianowi Ułamkowi nie powinno być po prostu wstyd? Czy zawodnik z tak bogatą historią nie powinien, dla zachowania żużlowego honoru, do końca kariery pokazywać, jak być zawodowcem? W końcu to właśnie zawodnicy jak on są swoistymi wzorami dla młodych żużlowców, którzy muszą mieć z kogo brać przykład.

Nie będę zaskoczony, jeśli w październiku Sebastian Ułamek ogłosi zakończenie kariery. W końcu jego jazda przestaje mieć sens, szczególnie, że zdobycze punktowe nie zadowalają chyba nikogo. W taki sposób, były zawodnik światowej czołówki, zostanie persona non grata w polskim speedwayu. Bo sam totalnie się zaniedbał. Profesjonalizm pełną gębą.

źródło: inf. własna


1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • GregTarnów 1 ponad rok temu

    Ułamek powinien skończyć z czynnym uprawianiem żużla.

Artykuł załadowany: 0.8933 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl