REKLAMAeWinner Banner

Grudziądzki powrót po czterech latach

Antonio Lindbaeck i Krystian Pieszczek

Antonio Lindbaeck i Krystian Pieszczek (fot. Patryk Kowalski)

MRGARDEN GKM Grudziądz zakończył już ligowe ściganie w tym sezonie, ale to nie oznacza, że przy ul. Hallera nie pojawią się już w tym roku żużlowcy. Odbędą się co najmniej dwie imprezy indywidualne.

11 września (wtorek) rozegrany zostanie turniej 7. rundy Nice Cup, o czym informowaliśmy TUTAJ. We wtorek włodarze klubu poinformowali także, że do kalendarza wraca Turniej o Puchar Prezydenta Grudziądza. Zostanie on rozegrany 29 września (sobota). Ostatnia edycja imprezy rozegrana została 25 października 2014 roku. Wtedy to czwórmecz wygrała ekipa Ocetixu, w składzie: Daniel Jeleniewski, Robert Miśkowiak, Mike Trzensiok i Patryk Dolny. O triumfie zadecydował bieg dodatkowy, w którym Jeleniewski pokonał Krystiana Pieszczka. O punkty rywalizowali także m.in. Sebastian Ułamek, Damian Baliński czy Rafał Okoniewski, Andrzej Lebiediew, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski i Mikkel Bech.

W kolejnych latach zawody nie były organizowane ze względu na posezonowe prace modernizacyjne na H4. Teraz zawody wracają i rozegrane zostaną w formie turnieju indywidualnego. Na dniach organizatorzy przekażą obsadę.

Dodatkowo na stronie klubu z Grudziądza przeczytamy, że dzień później – w niedzielę 30 września – zorganizowany zostanie Bieg „GKM Łączy Pokolenia”! Będzie to trzecia edycja tej imprezy. Zainaugurowano ją w 2015 roku, a kontynuowano po zakończeniu sezonu 2016. Teraz biegacze ponownie będą mieć okazję sprawdzić się na wyznaczonej trasie na Hallera 4, a także w grudziądzkim Parku Miejskim. Bieg na dystansie 5 kilometrów zostanie zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zapisy ruszą już wkrótce, a ilość uczestników Biegu będzie ograniczona do 200 osób.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.118 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl