REKLAMAspeedway hero
REKLAMAeWinner Banner

II mecz finałowy Nice 1. Ligi Żużlowej: Speed Car Motor Lublin - ROW Rybnik (zapowiedź)

Daniel Jeleniewski

Daniel Jeleniewski (fot. Patryk Kowalski)

Speed Car Motor Lublin czeka ciężka przeprawa w niedzielne popołudnie, aby pokonać w dwumeczu ROW Rybnik i awansować do PGE Ekstraligi. By tak się stało, ekipa Dariusza Śledzia musi zdobyć minimum 52 punkty.

Ostatnia, wielka bitwa, która zadecyduje o losach wojny - tak można określić finałowy rewanż pomiędzy Speed Car Motorem Lublin i ROWem Rybnik. W pierwszym meczu Rekiny pokonały rywali 52:38, robiąc bardzo duży krok w kierunku awansu do PGE Ekstraligi. Gospodarze niedzielnego spotkania z pewnością jednak nie złożą broni.

Na początek spójrzmy na pierwsze spotkanie, które odbyło się w ubiegłą niedzielę. Tam Rybniczanie byli wręcz bezbłędni. Doskonale pojechał praktycznie każdy... poza Troyem Batchelorem. Ogromne pochwały spłynęły za to na młodzieżowców ze Śląska, którzy w dwójkę zdobyli aż 13 punktów, które, jak widać po wyniku, zrobiły różnicę. Całą.

Tym razem, rybnicki oddział młodzieżowy może nie być aż takim atutem zespołu Jarosława Dymka. Co więcej, tym razem to juniorzy Motoru powinni być tymi, którzy zadecydują o wyniku całego spotkania. W pierwszym meczu słabo, jak na siebie, pojechał bowiem Wiktor Lampart, którego na pewno stać na dwucyfrową zdobycz. Do tego, co bardzo ważne, jego partnerem nie będzie już Kacper Konieczny, a wracający do ścigania po "karencji alkoholowej" Oskar Bober, który nie dość, że będzie głodny jazdy, to jeszcze zrobi wszystko, by zmazać plamę i wprowadzić swój macierzysty klub do PGE Ekstraligi.

Żeby nie było, o wszystkim rozstrzygną nie tylko juniorzy. W podstawowych piątkach obu zespołów trudno jednak znaleźć wyraźne dziury. Początkowo mogłoby się wydawać, że problemem gospodarzy może być Joel Kling, lecz ten udowodnił już, że stać go na naprawdę kapitalne rezultaty. Co więcej, zważając na wagę meczu, bardzo czekamy na pojedynki Roberta Lamberta z Kacprem Woryną czy Andreasa Jonssona z Andrzejem Lebiediewem.

Jakim wynikiem skończy się cały dwumecz? Trudno wyrokować. Jutro możemy się spodziewać wszystkiego. Z pewnością będzie na co popatrzeć.

Awizowane składy
Speed Car Motor Lublin
9. Dawid Lampart
10. Joel Kling
11. Paweł Miesiąc
12. Robert Lambert
13. Andreas Jonsson
14. 
15. Wiktor Lampart

ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Andriej Karpow
3. Andrzej Lebiediew
4. Mateusz Szczepaniak
5. Kacper Woryna
6. Lars Skupień

źródło: inf. własna

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

1Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  • WiktorKawka 1 ponad rok temu

    W artykule wkradł się błąd, gdyż Motorowi wystarczy zdobyć 52 punkty do awansu. Przy identycznym wyniku w dwumeczu premiuje ich wyższe miejsce po rundzie zasadniczej.

Artykuł załadowany: 0.7662 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl