REKLAMAeWinner Banner

Nie atakujmy Diamond Cup. Kto z nas zrobi tyle samo dla speedwaya? (komentarz)

DETEKTOR KRYTYKA

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2018, 20:51 komentarzy 16
Norbert Kościuch

Norbert Kościuch (fot. Mariusz Sądy)

Kiedy w piątkowe popołudnie ogłoszono nową, okrojoną obsadę Diamond Cup, przeciwnicy nowego turnieju indywidualnego grupowo zabrali głos. Czy jednak narzekanie na cykl Ireneusza Nawrockiego ma sens? 

Początkowo, zaraz po usłyszeniu samej propozycji rozegrania nowego, indywidualnego cyklu, także byłem mu przeciwny. W końcu ściganie bez wielkiej stawki, jaką jest tytuł mistrza, czy to kraju, czy kontynentu, czy świata, ma raczej charakter towarzyski. Z każdym dniem jednak przekonywałem się do samego Diamond Cup, w szczególności kiedy kolejni zawodnicy potwierdzali swój start w nowo powstającym cyklu.

Przed samym startem zawodów, najprawdopodobniej w okolicach czwartku, liczyłem, że może nie sama organizacja, ale zawodnicy i widownia zamkną usta malkontentom, którzy bardzo narzekali m.in. na lokalizację poszczególnych turniejów. Niestety w piątek okazało się, że nie zawiedli jedynie francuscy sympatycy czarnego sportu.

Nie chcę może jakoś bardzo krytykować żużlowców, którzy nie stawili się na starcie. Chciałbym jedynie zwrócić uwagę, że takie wystawianie organizatora jest co najmniej nie na miejscu. Możemy kogoś nie lubić, nie chcieć pojechać czy nie móc tego zrobić z kwestii logistycznych. Wówczas jednak nie powinniśmy się do turnieju w ogóle zgłaszać.

Bardziej wprowadza mnie w stan niezadowolenia zachowanie przeciwników cyklu. Zgoda, może nie jest to turniej najbardziej prestiżowy, lecz w jaki inny sposób chcemy reklamować dyscyplinę, która z roku na rok zaczyna coraz bardziej chylić się ku upadkowi? Pieniądze - są. Chęci - są. Kibice - są. Kręcący nosem zawodnicy - niestety też.

Cóż, może lepsze jednak byłoby organizowanie zawodów tylko w kraju? Potem zróbmy to samo z SEC i SGP. W końcu żużel to nasz sport.

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!

16Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 16 ponad rok temu

  Do regulaminu jednak wielka fikcja. ale kluby są czyste i o to chyba im chodzilo

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 15 ponad rok temu

  wymyslili sobie regulamin finansowy, kluby sa czyste, w stosunku do tego regulaminuDo regulaminu jednak wielka fikcja.

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 14 ponad rok temu

  Jest różnica ale dalej to nie tak jest jak powinno być.wymyslili sobie regulamin finansowy, kluby sa czyste, w stosunku do tego regulaminu

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 13 ponad rok temu

  eee ztym przepisywaniem to chyba nie do konca jest. Owszem, licencje nadzorowane sie zdarzają, ale w porównaniu z czasami z...Jest różnica ale dalej to nie tak jest jak powinno być.

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 12 ponad rok temu

  Polski żużel to jedna wielka porażka i kluby jadące na miejskiej kasie i co roku długi przepisywane.eee ztym przepisywaniem to chyba nie do konca jest. Owszem, licencje nadzorowane sie zdarzają, ale w porównaniu z czasami z przed 5-6 lat to jest roznica

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 11 ponad rok temu

  mistrzostwem było, zaraz po smierci TJ, wydac oswiadczenie ze 100 tys zaległe zawodnikowi ureguluje zonie...skoro sie...Polski żużel to jedna wielka porażka i kluby jadące na miejskiej kasie i co roku długi przepisywane.

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 10 ponad rok temu

  No właśnie hahamistrzostwem było, zaraz po smierci TJ, wydac oswiadczenie ze 100 tys zaległe zawodnikowi ureguluje zonie...skoro sie przyznał do 100, to ile tak naprawde mu zalegał ? bo prawdy na pewno nie przynał

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 9 ponad rok temu

  Ogolnie jest dziwny. Zarzeka aie ze placi, po czym wydaje oswiadczenie, ze ma zaleglosciNo właśnie haha

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 8 ponad rok temu

  Jeszcze śmie powiedzieć że inne kluby nie płacą on wielki płatnik się znalazł buhahahahaOgolnie jest dziwny. Zarzeka aie ze placi, po czym wydaje oswiadczenie, ze ma zaleglosci

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 7 ponad rok temu

  Absolutnie racja, troche pokory by sie przydalo, bo sama kasa to noe wszystko, a jak wiemy z ta kasą to tez roznie bywa ...Jeszcze śmie powiedzieć że inne kluby nie płacą on wielki płatnik się znalazł buhahahaha

 • Szlaką po oczach do Joanna Krystyna 6 ponad rok temu

  Sprawa pierwsza: fakt, że zawodnicy zadeklarowali się, wpłacili wpisowe, a potem wystawili organizatora za pięć dwunasta,...Absolutnie racja, troche pokory by sie przydalo, bo sama kasa to noe wszystko, a jak wiemy z ta kasą to tez roznie bywa ...

 • Joanna Krystyna 5 ponad rok temu

  Sprawa pierwsza: fakt, że zawodnicy zadeklarowali się, wpłacili wpisowe, a potem wystawili organizatora za pięć dwunasta, przemawia na niekorzyść samych zawodników. ALE hipokryzją jest to, co robi pan Nawrocki: zawodników Stali Rzeszów oficjalnie wspiera w tej decyzji, nie dość, że ich rozumie, to uważa, że zrobili dobrze, bo liga, a pozostałym grozi karą. To są podwójne standardy i moim zdaniem są one o wiele bardziej szkodliwe niż sam fakt uciekania sprzed ołtarza zawodów.
  Sprawa druga: jak to mówią, krowa, która ryczy, mało mleka daje. Diamond Cup mi nie przeszkadza, przeszkadza mi pompowanie balonika, jakie to nie będą wielkie i przełomowe zawody. Przeszkadza mi postawa organizatora, który wchodzi do nowego dla siebie środowiska żużlowego, wyważając otwarte drzwi iwszem i wobec zapowiadając rewolucję, bo on, jedyny mądry, wie, co zrobić, by żyło się lepiej. Najpierw robić, potem ewentualnie krzyczeć - nigdy odwrotnie.

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 4 ponad rok temu

  Koleś kosmiczne przepłacił skład w 2 lidze bo ma zespół 1 ligowy dla mnie to on nic nie zrobił tylko psuje ten sport...No pakazuje sie na takiego, co by wszystkie rozumy zuzlowe pozjadal...

 • Łukasz UT do Szlaką po oczach 3 ponad rok temu

  Gosc wydajw swoja kase podobno, na swoj turniej. Mysle ze turniej nie doczeka sie drugiej edycji. Koleś kosmiczne przepłacił skład w 2 lidze bo ma zespół 1 ligowy dla mnie to on nic nie zrobił tylko psuje ten sport już takich pseudo bizmesmenów było Rolnicki,Morawski gdzie oni teraz są.

 • Szlaką po oczach do Łukasz UT 2 ponad rok temu

  Co takiego Nawrocki zrobił dla żużla no nic a ten cały śmieszny Diamond Cup to popierdółka nie zawody z resztą jazda...Gosc wydajw swoja kase podobno, na swoj turniej. Mysle ze turniej nie doczeka sie drugiej edycji.

 • Łukasz UT 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Co takiego Nawrocki zrobił dla żużla no nic a ten cały śmieszny Diamond Cup to popierdółka nie zawody z resztą jazda gęsiego a żużel sam padnie wcześniej czy później zje swój własny ogon bo zawodnicy ci sami w kółko i większość zawodów wieje nudą.

Artykuł załadowany: 0.7271 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl