REKLAMAeWinner Banner

Trzeci mistrzowski tytuł Grabowskiego i 27. medal Szawera! (relacja)

Czołowa trójka finału IMP 2018

Czołowa trójka finału IMP 2018 (fot. Tomasz Sieracki)

Za nami weekend związany z Mistrzostwami Polski w speedrowerze. W sobotę rywalizowali juniorzy, a w niedzielę w Toruniu padły rozstrzygnięcia w klasie OPEN.

Zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski rozpoczęły się już na etapie regionalnych eliminacji. By wyłonić półfinalistów rozegrano trzy turnieje w ramach Indywidualnych Mistrzostw Okręgu - Północnego, Zachodniego oraz Południowego. Te trzy imprezy dały nam nazwiska dwudziestu siedmiu półfinalistów, do których dorzucono pięciu kolejnych zawodników dzięki dzikim kartom. Te otrzymali: Dawid Bas, Damian Pelaczyk, Bartosz Grabowski, Marcin Szymański i Patryk Kriger.

Indywidualne Mistrzostwa Polski to dla organizatorów prawdziwe święto, bowiem nim odbędzie się finał rozgrywane są dwa półfinały. Nie inaczej było w Toruniu, gdzie nie pojawili się wszyscy faworyci do medali, a to zwiększało szanse na niespodzianki. Oba półfinały zakończyły się bez większych niespodzianek. Za jedyną można uznać brak awansu Pawła Cegielskiego, ikony toruńskiego klubu startującego obecnie w barwach ULKS Mustanga Żołędowo. Jego trzynasta pozycja na pewno mogła zaskoczyć wszystkich.

Finałowa batalia pokazała, że zapowiadają nam się arcyciekawe zawody. Sam fakt, że po dwóch seriach mieliśmy tylko jednego niepokonanego zawodnika, a po dwunastu biegach już wszyscy mieli potracone oczka pokazywał, jak bardzo wyrównana jest stawka. Ostatecznie złoto zawisło na szyi Bartosza Grabowskiego, który zdobył dziewiętnaście punktów. Raz zdarzyło mu się przyjechać za plecami rywala - Dawida Basa, który z kolei wywalczył srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanął klubowy partner Basa - Kamil Bielica.

O sporym pechu mogą mówić reprezentanci miejscowego TSŻ-u Toruń, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca poza miejscem na podium - czwarty był Remigiusz Burchardt, a piąty Adam Bożejewicz.

Warto dodać, że dla Bartosza Grabwskiego to piąty medal Indywidualnych Mistrzostw Polski. Trzy z tych krążków to złote medale, a na jego szyjach wisiał też raz srebrny i brązowy krążek. W klasyfikacji medalowej dało mu to awans na czwarte miejsce. Nadal prowadzi Marcin Szymański (9 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale). W klasyfikacji klubowej to dwudziesty siódmy medal IMP zdobyty przez zawodnika klubu z Leszna! Reprezentanci Szawera, a wcześniej także Eurexu zdobyli: 15 złotych medali, 7 srebrnych i 5 brązowych!

W godzinach popołudniowych ukaże się na naszym portalu fotorelacja z zawodów.

Wyniki:
1. Bartosz Grabowski (LKS Szawer Leszno) - (3,4,4,4,4) 19
2. Dawid Bas (MS Śląsk Świętochłowice) - (4,4,2,4,4) 18
3. Kamil Bielica (MS Śląsk Świętochłowice) - (2,4,4,3,4) 17
4. Remigiusz Burchardt (TSŻ Toruń) - (4,3,3,2,4) 16
5. Adam Bożejewicz (TSŻ Toruń) - (3,1,4,3,3) 14
6. Patryk Krigier (LKS Szawer Leszno) - (1,3,4,3,3) 14
7. Jakub Kościecha (TSŻ Toruń) - (4,2,1,3,3) 13
9. Tomasz Włodarczyk (Lwy Avia Częstochowa) - (3,4,3,1,1) 12
10. Jakub Kuś (ULKS Mustang Żołędowo) - (3,2,W,4,2) 11
11. Maciej Stefański (ULKS Mustang Żołędowo) - (4,2,1,1,2) 10
12. Mateusz Ludwiczak (LKS Szawer Leszno) - (1,2,2,2,3) 10
13. Paweł Kozłowski (RADO Orzeł Gniezno) - (2,1,3,2,2) 10
14. Kamil Bielaczek (MS Śląsk Świętochłowice) - (2,3,2,1,2) 10
15. Damian Natoński (Victoria Poczesna) - (1,1,2,2,1) 7
16. Piotr Kuder (TPD Kalety) - (2,1,1,1,1) 6
17. Damian Pelaczyk (ZKS Zielona Góra) - nie startował

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.963 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl