REKLAMAeWinner Banner

Podnieśli wartość Żużlowej Reprezentacji Polski. Co dalej ze współpracą One Sport z PZM?

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik (fot. Jarosław Pabijan)

Toruńska firma One Sport na której czele stoi duet Karol Lejman - Jan Konikiewicz w maju 2016 roku została nowym promotorem Żużlowej Reprezentacji Polski. Czy współpraca będzie kontynuowana i jakie są na to szanse?

Blisko dwa i pół roku temu, nowy wówczas partner biało-czerwonych znany był z organizacji imprez Speedway Best Pairs oraz Speedway Euro Championship. Objęcie swoją opieką również żużlowców startujących z orłem na piersi miało przynieść obopólne korzyści. Dla One Sport miała to być kolejna szansa na promowanie speedwaya i rozwój, a Polski Związek Motorowy miał zyskać ludzi, którzy zaczną o dobro narodowe dbać medialnie i organizować przede wszystkim wymarłe mecze kadry.

Podpisana umowa zaczęła wygasać i Polski Związek Motorowy ogłosił konkurs na objęcie funkcji promotora kadry w sezonach 2019-2021. Nie oznaczało to od razu zakończenia współpracy z toruńską firmą, która wiemy, że również zgłosiła swój udział i chęć dalszej współpracy. Jak oceniane są szanse w kontekście dalszej opieki nad ŻRP? - Nie mnie to oceniać, więc tak naprawdę ciężko mi tutaj coś więcej powiedzieć. PZM ma swoje procedury oraz kapitułę, która podejmie decyzję kto zostanie promotorem kadry. My jako firma One Sport ze spokojem czekamy na ogłoszenie wyników - mówi w rozmowie z naszym portalem Radosław Zieliński, Media Communications Specialist w One Sport.

Zenon Plech na konferencji prasowej po meczu Polska - Reszta Świata w Chorzowie słusznie zauważył, że przez ostatnie lata mecze reprezentacji narodowych nieco „umarły”. Nie do końca zgadzał się z tym Marek Cieślak, ale gołym okiem można zauważyć ile towarzyskich konfrontacji było przed laty, a ile mamy ich obecnie. Kto wie czy oglądalibyśmy mecze Żużlowej Reprezentacji Polski na różnych obiektach, gdyby nie firma One Sport. Także medialnie i marketingowo „Orły” sporo zyskały. - Od momentu, gdy współpracujemy z Żużlową Reprezentacją Polski, jej wartość znacznie się podniosła. Nie chcę, żeby to zabrzmiało, jak samochwalstwo, jednak poziom marketingowy, organizacyjny, etc. meczów kadry jest wysoki i uważamy, że wykonaliśmy do tej pory świetną pracę. Oczywiście nie spoczywamy na laurach, mamy wiele pomysłów, co jeszcze można byłoby zrobić, aby te mecze dostarczały jeszcze większych emocji - mówi nasz rozmówca.

Przez ostatnie kilka sezonów (od 2011 roku) naszą reprezentację mogliśmy oglądać w: Toruniu, Togliatti, Ostrowie Wielkopolskim, Lublinie, Rybniku, Krośnie, Pile, Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze czy Poznaniu, Częstochowie i ostatnio w Chorzowie. Żużlowa Reprezentacja Polski przez te wszystkie sezony rywalizowała nie tylko ze swoimi rywalami z Drużynowego Pucharu Świata (Rosjanami, Australijczykami, Duńczykami, Szwedami, Ukraińcami), ale także mieszanymi ekipami Reszty Świata, Mistrzów Świata, Teamu Słowiańskiego, Wojowników Mistrza czy Gwiazd Wybrzeża Gdańsk. Przeważnie na trybunach zasiada zadowalająca liczba kibiców, a nieobecni mają szanse obejrzeć żużlowe widowisko w telewizji. W tym sezonie nasi żużlowcy gościli w Pile (ŻRP vs Australia), Częstochowie (ŻRP vs Dania), Poznaniu (ŻRP vs Szwecja) i w Chorzowie (ŻRP vs Reszta Świata). Tylko do frekwencji w Częstochowie można było mieć zastrzeżenia. - Warto popatrzeć, jak wypełniały się trybuny w Pile, Poznaniu, Krakowie, by ocenić, że kadra Polski to dobro narodowe i kibice chcą oglądać najlepszych zawodników w swoich miastach - kończy nasz dzisiejszy gość.

Do zadań promotora cyklu spotkań towarzyskich reprezentacji Polski należeć będzie m.in. organizacja minimum trzech spotkań biało-czerwonych, przygotowanie koncepcji zorganizowania każdego roku co najmniej trzech spotkań i biznes planu, przygotowanie promocji, także tej medialnej. Promotor będzie musiał znaleźć również sponsora strategicznego, który pozwoli sfinansować występy najlepszych zawodników świata. Polski Związek Motorowy wymaga od potencjalnego promotora dwóch rzeczy - doświadczenia w organizacji wydarzeń sportowych i meczów o charakterze towarzyskim oraz doświadczenie we współpracy z mediami. Chętni ubiegający się o współpracę z PZM musieli przedstawić w ofercie m.in. propozycję koncepcji zorganizowania i promocji trzech spotkań ŻRP w latach 2019-2021, propozycję wynagrodzenia za wydanie przez PZM licencji, propozycję ilości spotkań czy też przedstawienie koncepcji współpracy z mediami.

Wybór oferty miał zostać dokonany do 20 września 2018 roku.

źródło: inf. własn


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.055 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl