Uczcić pamięć zmarłego kolegi (zapowiedź)

Pełny kalendarz

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2018, 20:55 komentarzy 5
Krystian Rempała

Krystian Rempała (fot. Roman Biliński)

Sezon żużlowy powoli zmierza ku końcowi. Ostatnim turniejem zorganizowanym na Stadionie Miejskim w Tarnowie, będzie II Memoriał Krystiana Rempały. Turniej będzie poświęcony zawodnikowi, tragicznie zmarłemu przed ponad dwoma laty.

Krystian Rempała urodził się 1 kwietnia 1998. Egzamin na licencję zdał w Stali Rzeszów, następnie gościnnie bronił barw KSM-u Krosno, aby pod koniec sezonu 2015 związać się z bardzo bliską jego sercu, tarnowską Unią. Jego dobrze zapowiadającą się karierę przerwał brutalnie upadek na torze w Rybniku, do którego doszło 22 maja 2016. Sześć dni później żużlowy świat obiegła tragiczna informacja o jego śmierci w szpitalu w Jastrzębiu Zdroju.

Ponad rok po nagłym odejściu tego młodego zawodnika, zorganizowano pierwszy turniej, poświęcony jego pamięci. Zawody, rozegrane 15 października 2017 cieszyły się dosyć dużym zainteresowaniem, a zwyciężył je Jakub Jamróg, który na podium wyprzedził Artura Czaję i Bartosza Smektałę. 

W tym sezonie, niemal rok po pierwszym turnieju, na tarnowskim owalu ponownie pojawią się koledzy, chcący uczcić pamięć zmarłego kolegi z toru. Tym razem, w przeciwieństwie do ubiegłego sezonu, zawody będą miały formułę turnieju par. Spore zainteresowanie budził duet Drużyny Rigatoni, gdyż pierwotnie mieli go reprezentować Janusz Kołodziej i Marcin Rempała. Zawodnicy ci, jako juniorzy, w pierwszej połowie poprzedniej dekady cieszyli oko tarnowskich kibiców swoją jazdą na pozycjach młodzieżowych. Do powtórki jednak nie dojdzie, ponieważ popularny „Koldi” doznał urazu w ubiegłą niedzielę, na torze w Bydgoszczy. Jego miejsce miał pierwotnie zająć Wiktor Lampart, jednak według naszych informacji on również nie pojawi się w „Jaskółczym Gnieździe”. Na razie nie wiemy, czy w tym wypadku w parze z Marcinem Rempałą pojedzie ktoś nowy, czy zawodnik rezerwowy.

Ciekawy duet stanowią z pewnością Mateusz Cierniak i Patryk Rolnicki. Dla tego pierwszego, będzie to drugi występ po ukończeniu 16 lat, a jednocześnie w rywalizacji z seniorami, zadebiutuje przed tarnowską publicznością. Tym samym na torze będzie on mógł oddać hołd zawodnikowi, który był jego wielkim przyjacielem. Przypomnijmy, że tarnowski junior, jako numer na swoim sprzęcie wybrał #842, co stanowi połączenie jego wcześniejszego #333 z #509, które należało do ś.p. Krystiana. Sam zainteresowany jest zadowolony z faktu, iż będzie mógł zaprezentować się kibicom na Stadionie Miejskim w Tarnowie z tej okazji. – Bardzo cieszę się, że mogę jechać w tym turnieju. Wystartuję w parze z Patrykiem Rolnickim. Będziemy chcieli także w tych zawodach powalczyć o dobry wynik i uczcić pamięć Krystiana – mówił niedawno Mateusz Cierniak, w rozmowie z naszym portalem.

W pozostałych parach zaprezentują się m.in. złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Polski – Bartosz Smektała (dodatkowo Indywidualny Mistrz Świata Juniorów) i Dominik Kubera oraz zdobywca statuetki „Szczakiela” za „Niespodziankę Roku” – Jakub Jamróg. Zawody zapowiadają się niezwykle ciekawie, lecz nie o sam fakt zwycięstwa w nich chodzi. Najważniejsze będzie pamięć o tragicznie zmarłym Krystianie, przed którym cała kariera żużlowa stała otworem, a którego ten ukochany, czarny sport, zabrał nam na zawsze w maju 2016 roku…

Lista startowa II Memoriału Krystiana Rempały – Tarnów, 6 października 2018: 
Drużyna Lombard u Górala

1. Bartosz Smektała
2. Sebastian Niedźwiedź

Drużyna WesBud
3. Jakub Jamróg
4. Oskar Bober

Drużyna Rigatoni
5. Wiktor Lampart
6. Marcin Rempała

Drużyna FRB Stasiak
7. Dominik Kubera
8. Bartłomiej Kowalski

Drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów
9. Mateusz Cierniak
10. Patryk Rolnicki

Drużyna Grupa 4×4
11. Daniel Kaczmarek
12. Patryk Zieliński

Drużyna Hektor
13. Artur Czaja
14. Michał Gruchalski

R1. Michał Nowiński
R2. Przemysław Konieczny

źródło: inf. własna


5Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
 • mirko72 5 ponad rok temu

  SUPER SKŁAD W MEMORIALE NASZEGO KRYSTIANA ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ O NASZEJ JASKÓŁCE

 • mirko72 4 ponad rok temu

  SUPER SKŁAD W MEMORIALE NASZEGO KRYSTIANA ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ O NASZEJ JASKÓŁCE

 • GregTarnów 3 ponad rok temu

  Krystian Pamiętamy.

 • Łukasz UT 2 ponad rok temu

  Janusz z Marcinem jak za dawnych lat.

 • GregTarnów 1 ponad rok temu

  Jak dla mnie super obsada.

Artykuł załadowany: 0.7479 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl