REKLAMAeWinner Banner

Dariusz Karwacki spełni swoje marzenie i wystąpi w oficjalnych zawodach!

Dariusz Karwacki

Dariusz Karwacki (fot. Patryk Kowalski)

W niedzielę w Poznaniu rozegrane zostanie towarzyskie spotkanie pomiędzy drużynami sponsorskimi - Iveston oraz Naturalna Medycyna. Znamy nazwisko ostatniego uczestnika tego widowiska.

Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe poinformowało, że stawkę zawodników, którzy wezmą udział w zawodach „Poczuj speedway – nie dopalacze” uzupełni Dariusz Karwacki! Człowiek, któremu w ubiegłym sezonie w wieku 44 lat udało się uzyskać licencję żużlową. Co ciekawe, było to dla niego trzecie podejście. Pierwszy raz zdawał w październiku… 1990 roku, będąc adeptem Polonii Bydgoszcz.

Niestety dla niego, uślizg na wejściu w drugi wiraż, upadek i marzenia o zostaniu żużlowcem zostały przekreślone. W kwietniu kolejnego roku „Kazek” nie zmieścił się z kolei w limicie czasowym, a w tym samym dniu o licencję ubiegał się m.in. Piotr Protasiewicz. Nie poddał się i uprawiał ten sport amatorsko, a jak sam przyznawał jego marzeniem jest zdanie licencji żużlowej, choć wie, że papierów na jazdę nie ma. Udało się w październiku ubiegłego roku w Częstochowie, a w geście radości kręcił po swoim przejeździe bączki w stylu Adama Skórnickiego, a pamiątkową fotografię zrobiło sobie z nim wiele osób w tym trener kadry narodowej Marek Cieślak.

Start w Poznaniu i ukończenie pięciu wyścigów pozwoli mu zachować licencję żużlową.

źródło: inf. własna + social media PSŻ Poznań


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 0.9243 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl