REKLAMAeWinner Banner

Kolejne ściganie w Przemyślu. Fierlej wygrywa wśród seniorów

Mariusz Fierlej

Mariusz Fierlej (fot. Mateusz Biskup)

W ostatnią sobotę września zgodnie z zapowiedziami rozegrano kolejne w tym sezonie zawody na mini torze w Przemyślu. Tym razem zawodnicy dosiadający pit bike'ów ścigali się w czterech kategoriach wiekowych.

Do Przemyśla, by ścigać się w lewo na mini torze zbudowanym przez Macieja Gilowskiego zawitało ponad trzydziestu zawodników, którzy zostali podzieleni na cztery grupy. Miejscowego działacza cieszyć mogą sukcesy jego podopiecznych, którzy w kategorii kadetów wywalczyli całe podium dla siebie. Zwyciężył Maciej Gudyka przed Arkadiuszem Kordkiem i Mateuszem Kuzmą. Wśród juniorów najlepszy okazał się być Bartosz Banko, który w finale tuż przed metą wykorzystał błąd Karoliny Wilk. Ta musiała pogodzić się jeszcze z faktem, że wyprzedził ją Arkadiusz Banko.

W grupie seniorskiej od początku najlepiej radzili sobie Mateusz Wisz oraz Kamil Wilk, który rundę zasadniczą zakończyli mając na swoim koncie po czternaście punktów. Tuż za ich plecami sklasyfikowano Mariusza Fierleja, który w pięciu biegach uzyskał jedenaście oczek. Jego dorobek punktowy być może byłby większy, gdyby nie upadek w czwartej serii - 3,2,3,U,3. Zawodnik KSM-u Krosno najlepiej poradził sobie w biegu finałowym, w którym przywiózł za plecami Mateusza Wisza i Kamila Wilka zapewniając sobie zwycięstwo w gronie zawodowców.

Wśród amatorów seniorów najlepszy był Andrzej Kocan, którego sklasyfikowano przed Łukaszem Nawojskim i Szymonem Panasem. W tej grupie oglądaliśmy także Macieja Gilowskiego - inicjatora klubu w tym podkarpackim mieście. Wywalczył on sześć punktów (2,1,U,3,0).

Obiekt w Przemyślu sprzyja żużlowcom co można zauważyć po wynikach. Poprzednie zawody w ramach Kryterium Asów wygrał reprezentant Stali Rzeszów - Dawid Lampart. Teraz najlepszy okazał się być zawodnik KSMu Krosno - Mariusz Fierlej.

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0874 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl