REKLAMAwanda
REKLAMAPamiątki kibica

Aarnio i Thaysen w Wandzie? W Krakowie postawią na młody i ambitny skład na miarę budżetu

Tero Aarnio (fot. Ian Charles)

Turniejem z okazji 60-lecia żużla w Nowej Hucie na krakowskim owalu zakończono sezon 2018. Tego typu imprezy na koniec to zawsze okazja, by sprawdzić na miejscowym torze zawodników w kontekście ruchów transferowych.

W zawodach wieńczących trudny i nieudany, bowiem zakończony spadkiem ARGE Speedway Wandy Kraków do 2. Ligi Żużlowej sezon udział wzięli m.in. Tai Woffinden, Greg Hancock czy Artiom Łaguta. Rosjanin triumfował przed Brytyjczykiem, a Amerykanina sklasyfikowano na piątym miejscu. Wśród zaproszonych gości nie brakowało takich żużlowców, którzy mogliby w przyszłym sezonie pomóc krakowskiemu klubowi w walce o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi.

Na torze nie zabrakło także obecnych zawodników Wandy - Ernest Koza zajął czwarte miejsce, Marcin Jędrzejewski siódme czy Bartłomiej Kowalski ósme. Pierwszy z nich na brak ofert narzekać nie powinien, a z kolei telefon Kowalskiego z naszych informacji wynika, że grzeje się i to mocno. O jego angaż zabiega kilka klubów z PGE Ekstraligi oraz Nice 1. Ligi Żużlowej. Mówi się, że to główny cel transferowy forBET Włókniarza Częstochowa, który szuka juniora do wsparcia dla Michała Gruchalskiego. Kto z obecnego zestawienia deklaruje chęć dalszej współpracy z ekipą z Grodu Kraka? - Sezon 2018 odcinamy grubą kreską i bierzemy się za budowanie zespołu na drugą ligę. Trwają obecnie rozmowy z zawodnikami z obecnego składu. Wszystko powinno pojawić się w ciągu dwóch tygodni. Jeśli tylko dojdziemy do porozumienia, od razu to ogłosimy, zgodnie z regulaminem - mówi Paweł Sadzikowski w rozmowie z portalem speedwaynews.pl.

W zawodach łączonych z pucharem Prezydenta miasta Krakowa udział brali m.in. Sebastian Ułamek, Stanisław Burza czy Tero Aarnio oraz Christian Thaysen. Całą tą czwórkę mocno łączy się ze spadkowiczem, lecz występ doświadczonego Ułamka do zbyt zachęcających nie należał. Fin oraz Duńczyk spisali się in plus. Czy mają zatem szanse na to, aby w listopadzie parafować w krakowskim zespole umowę? - Turniej 60 lat żużla w Nowej Hucie był okazją do sprawdzenia niektórych zawodników. Cieszę się, że przyjechali i pokazali co potrafią na tle bardziej doświadczonych na polskich torach zawodników. Na tę chwilę nic więcej nie powiem, wszystkie szczegóły będą znane w listopadzie - dodaje nasz rozmówca.

W drugiej lidze coraz więcej zespołów stawia na młodość, choć mogliśmy oglądać w rozgrywkach też m.in. Grega Hancocka, Damiana Balińskiego czy Tomasza Jędrzejaka i wspomnianego Ułamka czyli żużlowców, którzy są bliżej, niż dalej zakończenia kariery. Jakie ligowe zestawienie ma pozwolić krakowianom powalczyć o zwycięstwo w najniższej klasie rozgrywkowej? - Skład ma być młody i ambitny, a głównym celem są wygrane na domowym torze. Za wcześnie dziś na nazwiska, ponieważ okno transferowe rusza 1 listopada. Znając realia drugiej ligi, musimy poczekać co zdarzy się w wyższych ligach. Na pewno nie będziemy przepłacać i walczyć finansowo o zawodników. Będziemy rozdysponowywać środki które mamy, tak aby nie robić zadłużenia - słusznie stwierdza prezes klubu.

źródło: inf. własna


0Komentarze

Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych. Kliknij tutaj aby się zalogować lub zarejestruj się.

Portal www.speedwaynews.pl/ nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4489 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl