⨉
⨉
  • O serwisie
  • Współpraca i reklama
  • Autorzy
  • Kontakt
  • Regulamin serwisu
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Zaloguj się
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
F1 speedwaynews speedway
  • Reprezentacja
  • Juniorzy
  • PGE Ekstraliga
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Ekstraliga U24
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
  • Metalkas 2. Ekstraliga
    • Składy 
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • Krajowa Liga Żużlowa
    • Składy
    • Terminarz i wyniki
    • Statystyki
  • SGP / DPŚ / SON
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP
    • TERMINARZ/WYNIKI SON
  • SGP 2
    • TERMINARZ/WYNIKI SGP 2
  • TERMINARZ/WYNIKI SEC
    • SEC
  • Inne kraje
    • Anglia
    • Szwecja
    • Dania
    • Rosja
    • Czechy
    • Niemcy
    • Francja
    • Australia
    • Inne
  • Pozostałe turnieje
  • Mini żużel/250cc
  • Inne odmiany żużla
  • Speedrower
  • Detektor Krytyka
  • Formuła 1
  • Relacje LIVE
Zakończona
 Logo Turniej U24 o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo European 125cc Youth Track Racing Cup w Pardubicach
17.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo 74. Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
11.10.2026 14:00
Zakończona
 Logo Finał MEP w Grudziądzu
10.10.2026 17:00
Zakończona
Betard Sparta Wrocław Logo
44:46
../../../wp-content/uploads/2022/04/apator-torun.png Logo
04.10.2026 19:30
Zakończona
Gezet Stal Gorzów Logo
49:41
../../../wp-content/uploads/2021/12/PSZ_logo_podstawowa_bez-tlo-1.png Logo
04.10.2026 17:00
tai-woffinden-mistrzem-swiata-zmarzlik-ze-srebrem
tai-woffinden-mistrzem-swiata-zmarzlik-ze-srebrem
Strona główna » Tai Woffinden mistrzem świata! Zmarzlik ze srebrem!

Żużel: Tai Woffinden mistrzem świata! Zmarzlik ze srebrem!

  • SGP / DPŚ / SoN
6 października 2018 Ten artykuł przeczytasz w 7 minut

Dawid Gruntkowski

Tai Woffinden mistrzem świata! Zmarzlik ze srebrem!

Tai Woffinden został mistrzem świata na żużlu w sezonie 2018. Podium cyklu Grand Prix uzupełnili Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren.

W ciągu ostatnich zawodów w Toruniu, walka z każdą serią nabierała rumieńców. Kiedy po czterech seriach startów Bartosz Zmarzlik zbliżył się do Woffindena na 4 punkty, serca polskich kibiców mocniej zabiły. Ostatecznie jednak Brytyjczyk obronił prowadzenie, wygrał turniej i zdobył trzeci tytuł mistrzowski w karierze. Z walki o brąz z Maciejem Janowskim zwycięsko wyszedł Fredrik Lindgren.

Wyniki:
1. Tai Woffinden (3,3,w,1,3,2,3) 15
2. Artiom Łaguta (3,3,3,3,3,3,2) 20
3. Emil Sajfutdinow (2,2,0,1,3,2,1) 11
4. Niels Kristian Iversen (2,2,3,0,t,3,0) 10
5. Bartosz Zmarzlik (3,3,3,3,2,1) 15
6. Fredrik Lindgren (2,2,1,3,2,1) 11
7. Greg Hancock (0,3,3,2,1,0) 9
8. Martin Vaculik (1,1,2,3,1,0) 8
9. Jason Doyle (3,1,1,0,2) 7
10. Nicki Pedersen (1,2,2,2,0) 7
11. Matej Zagar (2,0,1,1,2) 6
12. Maciej Janowski (1,0,2,2,1) 6
13. Chris Holder (1,1,0,0,3) 5
14. Vaclav Milik (w,1,2,1,1) 5
15. Daniel Kaczmarek (0,0,0,2,0) 2
16. Przemysław Pawlicki (0,0,1,w,0) 1
17. Igor Kopeć-Sobczyński (0) 0
18. Dominik Kubera – ns

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Lindgren, Janowski, Hancock
2. Doyle, Iversen, Pedersen, Milik (w)
3. Łaguta, Zagar, Vaculik, Pawlicki
4. Woffinden, Sajfutdinow, Holder, Kaczmarek
5. Hancock, Pedersen, Vaculik, Kaczmarek
6. Woffinden, Lindgren, Milik, Pawlicki
7. Zmarzlik, Iversen, Holder, Zagar
8. Łaguta, Sajfutdinow, Doyle, Janowski
9. Hancock, Milik, Zagar, Sajfutdinow
10. Łaguta, Pedersen, Lindgren, Holder
11. Zmarzlik, Vaculik, Doyle, Woffinden (w)
12. Iversen, Janowski, Pawlicki, Kaczmarek
13. Łaguta, Hancock, Woffinden, Iversen
14. Lindgren, Kaczmarek, Zagar, Doyle
15. Zmarzlik, Pedersen, Sajfutdinow, Pawlicki (w)
16. Vaculik, Janowski, Milik, Holder
17. Holder, Doyle, Hancock, Pawlicki
18. Sajfutdinow, Lindgren, Vaculik, Kopeć-Sobczyński
19. Łaguta, Zmarzlik, Milik, Kaczmarek
20. Woffinden, Zagar, Janowski, Pedersen
Półfinał nr 1. Łaguta, Sajfutdinow, Lindgren, Vaculik
Półfinał nr 2. Iversen, Woffinden, Zmarzlik, Hancock
Finał. Woffinden, Łaguta, Sajfutdinow, Iversen

Poniżej klasyfikacja generalna GP:

MscZawodnik12345678910Suma
1T. Woffinden1516181616101251615139
2B. Zmarzlik941013191418121515129
3F. Lindgren1616715713213911109
4M. Janowski1311518121191096104
5G. Hancock8716101231015129102
6A. Łaguta1381286613742097
7J. Doyle591295491716793
8E. Sajfutdinow8151114863581189
9P. Dudek10146610101216––84
10M. Zagar975761611–12679
11N. Pedersen28123615678774
12Ch. Holder10597750107565
13M. Vaculik––313101890852
14P. Pawlicki3551103323136
15N. K. Iversen45–––––5121036
16C. Cook222393450–30

Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
  • Tagi
  • Bartosz Zmarzlik
  • Fredrik Lindgren
  • Speedway Grand Prix
  • Tai Woffinden

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuły

To będzie jego najważniejszy sezon. Podjął kluczową decyzje

Żużel: To będzie jego najważniejszy sezon. Podjął kluczową decyzje

Hubert Furmaniak

  • Anglia
24 października 2026

Ważna decyzja przed najważniejszym sezonem. Rohan Tungate chce wrócić do Wielkiej Brytanii. Australijczyk uważa, że różnorodność torów pomoże mu w przygotowaniu do Speedway Grand Prix. Do tego ma naprawdę przyzwoitą średnią, aby dopasować Rohana w składzie.

Mistrz Świata z inną licencją? Mamy odpowiedź od władz

Żużel. Mistrz Świata z inną licencją? Mamy odpowiedź od władz

Hubert Furmaniak

  • Anglia
24 października 2026

Brytyjczycy muszą jeździć w rodzimej lidze. Phil Morris odpowiadający za Rowe Moto Oil Premiership przyznał, że jeśli dany zawodnik chce zmienić licencje to droga wolna. Działacz nie widzi powodów, aby tego nie zrobić. Cel przepisu jest odmienny od słyszanego w przestrzeni publicznej zmuszenia Roberta Lamberta do startu w rodzimym kraju.

Ależ słowa mistrza świata! Kibice byli zachwyceni

Żużel. Ależ słowa mistrza świata! Kibice byli zachwyceni

Dariusz Jagła

  • PGE Ekstraliga
19 października 2026

Robert Lambert urósł już do miana ikony toruńskiego żużla. Brytyjczyk jest zachwycony wsparciem jakie na każdym kroku dostaje od publiki z Grodu Kopernika.

Liczby nie kłamią! To był jego najgorszy sezon w PGE Ekstralidze

Żużel. Liczby nie kłamią! To był jego najgorszy sezon w PGE Ekstralidze

Kacper Sadurski

  • PGE Ekstraliga
17 października 2026

Fredrik Lindgren ma przed sobą dużo pracy. Sezon 2027 może być kluczowy dla dalszych losów jego kariery. Czy wykorzysta szansę?

Czeska gwiazda szczerze o swoich celach. „Chcę się zadomowić w Grand Prix”

Sport żużlowy. Czeska gwiazda szczerze o swoich celach. „Chcę się zadomowić w Grand Prix”

Konrad Klusak

  • Metalkas 2. Ekstraliga
17 października 2026

Jan Kvech imponował formą przez cały sezon 2027. Czech zakończył rozgrywki ze średnią na poziomie 2,333 pkt/bieg. Był liderem INNPRO ROW-u Rybnik, a gdy do zespołu dołączył Nicolai Klindt to wspólnie przyczynili się do awansu do fazy play off rozgrywek. Teraz głośno mówi o chęci regularnej walki w Grand Prix.

Proste czynności sprawiają mu trudność. Koszmarny rok

Żużel: Proste czynności sprawiają mu trudność. Koszmarny rok

Hubert Furmaniak

  • SGP / DPŚ / SoN
10 października 2026

Fredrik Lindgren zabrał głos w sprawie powrotu do Speedway Grand Prix. Otwarcie opowiedział o problemach, z którymi musi się mierzyć. Kontuzja mocno komplikuje sytuację szwedzkiego żużlowca, a sam zawodnik przyznał, że powrót do formy może nie być tak prosty, jak pierwotnie zakładano.

Fredrik Lindgren z ambitnym planem. Zapisze się na kartach historii?

Żużel. Fredrik Lindgren z ambitnym planem. Zapisze się na kartach historii?

Kacper Sadurski

  • SGP / DPŚ / SoN
9 października 2026

Historia zostanie napisana na nowo? Fredrik Lindgren z szalenie ambitnym planem na nadchodzący sezon Grand Prix.

Znamy stałych uczestników SGP! Co z gwiazdorami? Wymowne słowa Emila Sajfutdinowa

Sport żużlowy. Znamy stałych uczestników SGP! Co z gwiazdorami? Wymowne słowa Emila Sajfutdinowa

Konrad Klusak

  • PGE Ekstraliga
8 października 2026

Emil Sajfutdinow i Artiom Łaguta to dwóch wielkich nieobecnych cyklu Grand Prix. Czy ich powrót do SGP jest jeszcze możliwy? Tę sprawę skomentował pierwszy z wymienionych.

Ostatnia dzika karta na Grand Prix przyznana! Znamy całą stawkę cyklu

Sport żużlowy. Ostatnia dzika karta na Grand Prix przyznana! Znamy całą stawkę cyklu

Dawid Dukiewicz

  • SGP / DPŚ / SoN
8 października 2026

Ostatnia dzika karta na cykl Grand Prix przyznana. Stawkę uzupełni doświadczony Szwed, Fredrik Lindgren.

Kolejny kamień milowy Zmarzlika w Lublinie. Zbliża się do magicznej bariery!

Żużel. Kolejny kamień milowy Zmarzlika w Lublinie. Zbliża się do magicznej bariery!

Wojciech Jagodziński

  • PGE Ekstraliga
7 października 2026

O Bartoszu Zmarzliku powiedziano już praktycznie wszystko co można. Najlepszy polski żużlowiec w historii, idol dla wielu młodych adeptów, którzy chcą być jak on. Genialny na motocyklu i bezwzględny w walce o punkty. Po czterech latach w Lublinie jest coraz bliżej przebicia magicznej bariery. W przyszłym roku się uda?

Galeria

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)


13 października 2026, zdjęć: 0

Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale


3 sierpnia 2026, zdjęć: 0

Pech obrońców tytułu. Ogromne emocje w finale

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)


13 lipca 2026, zdjęć: 0

Historyczne chwile i wielkie emocje. Australijczyk mistrzem świata (galeria)

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)


11 lipca 2026, zdjęć: 0

Przyjemski wygrywa! Kolejne problemy zawodnika Stali Gorzów (galeria)

Zobacz wszystkie galerie

Patronat medialny - zawodnicy

  • Adam Bednář

  • Mateusz Bartkowiak

  • Wiktor Lampart

  • Krystian Pieszczek

  • Michał Knapp

  • Mateusz Cierniak

  • Tobiasz Musielak

Urodziny obchodzą dziś

  • Ilja Czałow

    Ilja Czałow

    24.10.1993r. (33l.)
  • Wielka walka o puchar. Finał zakończony remisem (galeria)

    Lars Skupień

    24.10.1997r. (29l.)
  • Kacper Mateusz Grzelak

    Kacper Mateusz Grzelak

    24.10.2002r. (24l.)
  • Jakub Kiciński

    24.10.2007r. (19l.)

PGE EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Fogo Unia Leszno 12 20 4 80
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa 12 0 0 -256
Betard Sparta Wrocław 12 23 5 94
Stelmet Falubaz Zielona Góra 12 7 1 -104
Bayersystem GKM Grudziądz 12 14 1 5
Gezet Stal Gorzów 12 13 2 1
Orlen Oil Motor Lublin 12 17 3 65
PRES Grupa Deweloperska Toruń 12 22 4 115

METALKAS 2. EKSTRALIGA

Drużyny M PKT B +/-
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 13 32 6 253
Cellfast Wilki Krosno 14 10 2 -36
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 17 3 -48
Polonia Piła 13 11 2 -149
Moonfin Magnus Ostrów Wielkopolski 14 11 3 -61
Hunters PSŻ Poznań 13 17 2 -11
INNPRO ROW Rybnik 14 19 5 47
Dakar Development Stal Rzeszów 13 17 3 5

KRAJOWA LIGA ŻUŻLOWA

Drużyny M PKT B +/-
Speedway Kraków 12 8 1 -71
OK Kolejarz Opole 12 14 3 -11
Trans MF Landshut Devils 12 21 5 67
Śląsk Świętochłowice 12 6 0 -130
Ultrapur Omega Gniezno 12 18 4 18
LVBET Lokomotiv Daugavpils 12 13 2 -8
Wybrzeże Gdańsk 12 25 6 135

PARTNERZY

PARTNERZY

PARTNERZY

SpeedwayNews Logo

Wydawca:
IBO Media Dagmara Starzec
32-015 Stanisławice 318
e-mail: [email protected]

  • Kontakt z redakcją
  • Dołącz do speedwaynews.pl
  • Pokaż się u nas
  • Regulamin
  • Polityka Prywatności
  • Informacje o RODO
  • Zarejestruj się
  • O serwisie
  • Galerie zdjęć

2025 © speedwaynews.pl - Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie informacji i tekstów zabronione

Na portalu speedwaynews.pl używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Ustawienia plików cookiesZgadzam się
Zarządzaj polityką cookies

Polityka prywatności

Serwis speedwaynews.pl zaktualizował swój Regulamin i Politykę prywatności w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE (RODO).

W związku z powyższym chcielibyśmy poinformować Cię o kilku istotnych informacjach związanych z przetwarzaniem Twoich danych. Pod adresem Informacje o RODO dowiesz się więcej na temat sposobu gromadzenia, wykorzystywania i udostępniania danych przez nasz serwis. Prosimy zapoznaj się z opisanymi zasadami i zaakceptuj je poprzez zaznaczenie pola „zgadzam się”. Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.
Wymagane
Always Enabled
Nie wymagane
SAVE & ACCEPT