REKLAMAeWinner Banner

Iversen z podejrzeniem urazu głowy, Kołodziej z uszkodzonymi palcami (aktualizacja)

Niels Kristian Iversen

Niels Kristian Iversen (fot. Patryk Kowalski)

Choć końcówka sezonu to już głównie zawody towarzyskie, również w nich nie brakuje niebezpiecznych sytuacji. Podczas turnieju „Asy dla Tomasza Golloba” ucierpieli Janusz Kołodziej i Niels-Kristian Iversen.

Do wypadku tych dwóch zawodników doszło na pierwszym łuku siódmego wyścigu. Janusz Kołodziej wstał o własnych siłach, ale uskarżał się na ból nadgarstka. Natomiast do Iversena wyjechała karetka.

Jak dowiedział się reporter stacji nc+, Łukasz Benz, u Duńczyka nie podejrzewa się żadnych złamań. Zawodnik ma się mimo to udać do szpitala na prześwietlenie, gdyż możliwy jest uraz głowy. Nie został jednak zabrany ze stadionu karetką obsługującą zawody, aby organizatorzy nie musieli czekać na jej powrót. Po Iversena wysłany został ambulans z zewnątrz.

Rzecz jasna cała sytuacja oznacza wycofanie 36-latka z zawodów. W dalszej części zmagań zastępować będą go rezerwowi, którymi są Tomasz Orwat i Mikołaj Curyło.

Aktualizacja (16:43)
Również Janusz Kołodziej wycofał się z turnieju. Jak podaje Krzysztof Cegielski, uczestnik cyklu Grand Prix 2019 ma uszkodzone palce lewej dłoni. – Uderzyłem ręką w motocykl albo ziemię. Był mały ból, więc pojechałem w powtórce, ale w trakcie jazdy nie dało się trzymać kierownicy. Wydaje mi się, że najrozsądniejszą decyzją było wycofanie się. Nie chcę narażać zdrowia swojego i kogoś – powiedział sam zainteresowany w rozmowie ze stacją nc+.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.0759 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl