REKLAMAeWinner Banner

Jeszcze jedna towarzyska impreza dla Golloba. Zawita krajowa czołówka

Tomasz Gollob

Tomasz Gollob (fot. Agnieszka Ratowska)

W niedzielę w Bydgoszczy rozegrano turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Przy Sportowej triumfował nowy Mistrz Świata - Tai Woffinden, a my już wiemy, że to nie pierwsza i nie ostatnia impreza dla czempiona z 2010 roku.

Ponad dziesięć tysięcy kibiców przyszło w niedzielę na stadion Polonii, by zobaczyć się z Tomaszem Gollobem. Dodatkiem do tego był turniej żużlowy z udziałem czołówki światowego speedwaya. Przyjechali świeżo upieczeni najlepsi zawodnicy świata - Tai Woffinden i Bartosz Zmarzlik. Pojawił się także najlepszy junior globu - Bartosz Smektała czy Martin Vaculik, Greg Hancock, Emil Sajfutdinow i Maciej Janowski. Dwudziestobiegowy turniej wygrał Brytyjczyk Woffinden, zapisując przy swoim nazwisku trzynaście punktów. Po dwanaście oczek zainkasowali Zmarzlik z Vaculikiem, którzy zrezygnowali z rozgrywania biegu dodatkowego, a Słowak zaproponował, by to wicemistrz świata został wyżej sklasyfikowany.

Przy okazji rozmów z różnymi osobistościami ze świata żużla Łukasz Benz zaprosił także na pogawędkę Rafała Lewickiego, na co dzień współpracującego z Artiomem Łagutą. Ten na łamach kanału nSport+ zdradził, że planowana jest kolejna impreza dla Tomasza Golloba. Ma to być piłkarski turniej, który wstępnie został zaplanowany na 16 grudnia, prawdopodobnie w hali Łuczniczka. Swój przyjazd zadeklarowało kilku czołowych żużlowców naszego kraju.

Co do tego, że żużlowcy lubią grać w piłkę przekonywać nie trzeba, a potwierdza to tylko ich spora aktywność charytatywna w przerwie zimowej. Do Bydgoszczy przyjechać mają m.in. Bartosz Zmarzlik, Przemysław Pawlicki, Maciej Janowski czy Piotr Protasiewicz. Razem z nimi w tym towarzyskim turnieju mają zagrać artyści oraz dziennikarze. Prawdopodobnie wstęp będzie w formie sprzedawanych cegiełek, a cały dochód ze sprzedaży ma trafić na leczenie i rehabilitację legendy speedwaya.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 2.5439 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl