REKLAMAeWinner Banner

Grand Prix Czech (Praga)

Praska Marketa

Praska Marketa (fot. Jarosław Pabijan)

Praska Marketa będzie gościć trzecią rundę FIM Speedway Grand Prix w sezonie 2019. Ubiegłoroczny turniej zakończył się triumfem Fredrika Lindgrena, który w finale przywiózł za swoimi plecami m.in. Patryka Dudka.

Runda w Czechach najczęściej odbywa się w maju bądź czerwcu. W latach 1997–2000 oraz 2009 inaugurowała ona cykl Grand Prix. Najczęściej w Pradze triumfowali: Jason Crump, Nicki Pedersen i Tai Woffinden – po trzy razy. Tegoroczna runda padła natomiast łupem Fredrika Lindgrena, który wyprzedził Patryka Dudka i Emila Sajfutdinowa.

Teraz wiadomo już, że 15 czerwca 2019 roku Szwed będzie miał okazję do obrony miana króla Czech. Na mocy nowej umowy cykl pozostaje na Stadionie Marketa! – To prawdziwa przyjemność, że możemy kontynuować nasze najbardziej trwałe partnerstwo z Auto Klubem Marketa. Każda osoba zaangażowana w zawody wkłada dużo pracy w sukces SGP Czech i fantastycznie jest oglądać taki rozwój i wzrost. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymujemy od miasta Praga, dzięki czemu można się tam cieszyć z wieczoru pełnego świetnego ścigania – powiedział dyrektor zarządzający BSI Speedway, Torben Olsen.


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.1373 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl