REKLAMAeWinner Banner

Speedway of Nations w Rosji?

Emil Sajfutdinow i Andriej Sawin

Emil Sajfutdinow i Andriej Sawin (fot. Patryk Kowalski)

Jak podaje rzecznik prasowy klubu Mega-Łada Togliatti, przedstawiciele klubu w ramach delegacji obwodu samarskiego biorą udział w Międzynarodowym Forum Sportowym "Rosja - Kraj Sportu" odbywającym się w Ulianowsku. Ich stanowisko odwiedził między innymi gubernator obwodu, Dmitrij Igorjewicz Azarow. 

Reprezentanci klubu Mega-Łada przedstawili motocykl żużlowy, opowiedzieli o sukcesach klubu i zaprosili gubernatora na zawody w ramach cyklu Speedway of Nations, które planowane są na 20-21 lipca 2019 roku w Togliatti na stadionie imienia Anatolija Stiepanowa.

Czy to oznacza, że zapowiadany przez Armando Castagnę finał Speedway of Nations odbędzie się w Rosji? Informacji nie potwierdzili dotąd przedstawiciele FIM ani BSI, ale pewność pobrzmiewająca w komunikacie każe przypuszczać, że w końcu doczekamy się w Togliatti wielkiego żużla. 

Przypomnijmy, że Rosja w przeszłości była typowana na nowy kraj w puli cyklu Grand Prix. W latach 2007-2008, gdy rosyjski żużel odnotowywał gwałtowny rozwój, przez BSI były czynione przymiarki do przeprowadzenia turnieju na nowoczesnym obiekcie w Togliatti. Staraniom kres położyła nagła śmierć prezesa klubu Mega-Łada, Anatolija Stiepanowa. 

Dzisiaj ekipie z Togliatti szefuje syn Stiepanowa, Aleksiej, który stara się dokończyć dzieło ojca. Dotąd na przeszkodzie stawały przede wszystkim problemy finansowe, które pozwoliły na przeprowadzenie jedynie turnieju Grand Prix Challenge 2017. Zawody zebrały pozytywne oceny w oczach włodarzy światowego żużla i stało się jasne, że kolejna międzynarodowa impreza na obiekcie imienia Stiepanowa to kwestia czasu... i pieniędzy. Te ostatnie najwyraźniej się znalazły. 


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 1.7196 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl