REKLAMAeWinner Banner

Falubaz królem transferowego polowania? Seniorów już ma, teraz jest blisko pozyskania juniora!

PGE Ekstraliga

Składy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2018, 19:15 komentarzy 1
Norbert Krakowiak

Norbert Krakowiak (fot. Bartosz Szablewski)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że królem zbliżającego się okresu transferowego zostanie Falubaz Zielona Góra. Siódma drużyna minionego sezonu PGE Ekstraligi praktycznie zbudowała już formację seniorską, a teraz jest blisko wzmocnienia także kadry juniorskiej. 

Praktycznie pewnym jest to, o czym spekulowano od dłuższego czasu – już wkrótce, czyli tuż po otwarciu okna transferowego, do Falubazu dołączy niezwykle silny duet stranieri, w osobach Martina Vaculika i Nickiego Pedersena. Słowak i Duńczyk mają zastąpić słabo spisujących się w minionych rozgrywkach: Grzegorza Zengotę i Jacoba Thorssella. Teraz, jak się okazuje, zielonogórzanie są bliscy pozyskania także nowego młodzieżowca.

Zmiany w formacji juniorskiej drużyny z „Winnego Grodu” były w zasadzie nieuniknione. Wszak od nowego sezonu seniorami będą już dwaj zawodnicy, którzy w minionych latach stanowili podstawowy duet młodzieżowy Falubazu, a więc Sebastian Niedźwiedź i Alex Zgardziński. Miejsce jednego z nich, zajmie z pewnością Mateusz Tonder, który w obliczu kontuzji Zgardzińskiego, już w minionym sezonie, dość regularnie dostawał swoje szanse na poziomie PGE Ekstraligi. Niewiadomą stanowiło natomiast obsadzenie drugiego miejsca juniorskiego. Wydaje się bowiem, że żaden z pozostałych młodzieżowców w obecnej kadrze Falubazu nie posiada jeszcze umiejętności, predysponujących do startów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wiele wskazuje na to, że ten problem zostanie niebawem rozwiązany. Jest bowiem wielce prawdopodobne, że do zespołu Adama Skórnickiego dołączy reprezentujący w minionych rozgrywkach barwy Car Gwarant Startu Gniezno Norbert Krakowiak. Taką informację za pośrednictwem Twittera podał blisko związany zielonogórskim klubem dziennikarz „Radia Zachód”, Maciej Noskowicz. 

Zainteresowanie Falubazu wychowankiem Ostrovii Ostrów udało nam się potwierdzić także w innym, niezależnym źródle. Jako że 31 października kończy mu się kontrakt z dotychczasowym pracodawcą, Get Well Toruń (z którego był wypożyczony do Gniezna) i od tego momentu będzie on wolnym zawodnikiem, to teraz ruch należy do niego samego. Trudno jest jednak wyobrazić sobie sytuację, że  19-latek rezygnuje z szansy angażu i – co ważne - również  regularnych startów, w klubie, który za rok ma realnie włączyć się do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski i to mimo nieudanej pierwszej przygody z PGE Ekstraligą. Tak więc należy założyć, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to Norbert Krakowiak zostanie nowym zawodnikiem drużyny „Myszki Miki”.

Norbert Krakowiak w minionym sezonie wystąpił w trzynastu spotkaniach Nice 1. Ligi Żużlowej, w których zdobył z bonusami 49 punktów, co dało mu średnią biegopunktową 1,289 pkt./wyścig. Był to ósmy wynik spośród wszystkich sklasyfikowanych młodzieżowców ekstraligowego zaplecza. 

źródło: inf. własna


Aby nie przegapić najciekawszych artykułów kliknij obserwuj speedwaynews.pl na Google News

Obserwuj nas!
Artykuł załadowany: 3.6692 sekundy

Rozliczenia transakcji kartą płatniczą i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl